Сьогодні надвечір’я Богоявлення у вірмен

05.01.2018 12:15 9

Сьогодні надвечір’я Богоявлення у вірмен

Свято надвечір’я Богоявлення починається 5-го січня, о 17 годині. Передує святу різдвяний піст, який триває сім днів: з 30 грудня до вечора 5 січня.

Надвечір’я Богоявлення іменується вірменською «Чрагалуйц», що в перекладі означає «запалення лампад».

Існує давній звичай на це свято приносити з храму додому засвічені лампадки та свічки.

Під час відправи вечірньої Св. Літургії церковний хор виконує гімн-шаракан «Велике таїнство», назва вірменською «Хорурд Хорін», створений у V столітті єпископом Мовсесом Хоренаці.

Читання біблійних книг занурює віруючих у події священної історії: від створення світу та людини, гріхопадіння до благої новини про народження Спасителя. «Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк.2:11). Сповіщає громаді про Різдво Христове й духовний пастир: «Христос народився і нам явився. Вам і нам блага вість». Засвічені лампади та запалені свічі у храмі символізують дороговказне світло Вифлеємської зірки.

Після закінчення Служби всі парафіяни запалюють свої свічки та лампадки від головного вівтарного світоча та несуть різдвяний вогонь додому. Цей вогонь символізує Божественне світло та благословення церкви. Святковий вечір завершується в родинному колі пісною вечерею та відвідуванням близьких. Прийнято вітати один одного зі святом, висловлювати добрі побажання.

У вірменській традиції немає звичаю колядувати.

Детальніше про надвечір’я Богоявлення та про вірменські традиції Різдва читайте у матеріалахТетяни Длінної: ВІРМЕНСЬКІ ТРАДИЦІЇ РІЗДВА У МІСТІ СВЯТОГО МИКОЛАЯ та БОГОЯВЛЕННЯ У ВІРМЕНСЬКІЙ МІНІАТЮРІ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/69603/

Следующая новость
Предыдущая новость

Инновации в области химической защиты Во Львове студентов программы по экуменизму обучат менеджменту Организация вывоза мусора контейнером 24 Вулкан зеркало Все для тормозной системы вашего автомобиля

Публикации