Новий кодекс публічних закупівель унеможливить корупцію у Ватикані

03.06.2020 1:38 291

1 червня 2020 р. у Ватикані оприлюднено Апостольський лист Motu proprioПапи Франциска, яким проголошуються норми про прозорість, контроль і конкуренцію в тендерних процедурах публічних контрактів Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану. Про це інформує Радіо Ватикану.

Нове законодавство є плодом чотирирічної праці різних ватиканських відомств. Новий кодекс вступить в дію через 30 днів після публікації в «L’Osservatore Romano» і повністю замінить діючі досі приписи в деяких окремих інституціях та застосовуватиметься щодо всіх установ Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану.

«Норми про прозорість…» нараховують 86 статей, до яких додаються 12 статей, які стосуються юрисдикційних аспектів у випадку оскаржень. Нове законодавство увібрало кращі правила та практики, випрацювані міжнародною спільнотою в боротьбі з корупцією.

« Нове законодавство покликане забезпечувати стале використання внутрішніх коштів, як також запобігати незаконним у світлі конкуренції та корупції угодам. Метою є досягти «програмування та раціоналізації видатків», уникаючи непотрібних операцій завдяки прозорим, об’єктивним і безстороннім процедурам укладення контрактів. Для цього також впроваджено норми, покликані запобігати конфліктові інтересів», – пише Папа Франциск.

При Секретаріаті з питань економіки створено перелік працівників, здатних виконувати завдання проектних експертів і членів оціночних комісій. Вони набиратимуть до таких комісії шляхом жеребкування у постійній ротації та відповідно до окремих професійних якостей.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/vatikan/80431/

Следующая новость
Предыдущая новость

Диякон УПЦ КП проведе для дітей з особливими потребами концерт «Клавішний Спас» «Игродом» - большое количество игр для детей, в которые можно играть в режиме онлайн Качественный ремонт холодильников Создание сайтов под ключ. Основные особенности Игровые автоматы: особенности разных категорий!

Публикации