На Львівщині відкрили музей ікони Пресвятої Богородиці

19.06 На Львівщині відкрили музей ікони Пресвятої Богородиці

У музеї представлені приблизно 50 робіт-ікон із зображенням Божої Матері, які виконані на дереві художниками-меценатами, зокрема: Орестом Козаком, Віктором Дроздом, Ксенією Івановою, Романом Ільницьким.Окрім цього, в музеї презентували старовинну ікону Миколая Чудотворця.

19.06 Суд у справі незаконного МАФу біля Десятинки знову перенесли

Засідання Київського окружного адміністративного суду у справі № 826/2997/18 за позовом Національного музею історії України до державного реєстратора з вимогою скасувати рішення про реєстрацію прав на нерухоме майно релігійної громади Десятинної церкви, вже вдруге перенесено, повідомляє власкор РІСУ.
УГКЦ розширює євангелізацію та місію у США

19.06 УГКЦ розширює євангелізацію та місію у США

Собор під головуванням владики Богдана (Данила), правлячого єпископа єпархії Святого Йосафата в Пармі УГКЦ, зосередився на оновленні парафій та створенні нових місій у тих частинах єпархії, де УГКЦ ще не має своїх структур.Доповідачами цього року були о. Марко Шуї, адміністратор Місії святого Миколая УГКЦ в м.
Володимир Ар'єв отримав нагороду УПЦ КП

19.06 Володимир Ар'єв отримав нагороду УПЦ КП

Патріарх Філарет зустрівся 18 червня 2018 року у своїй резиденції з народним депутатом України, журналістом та віце-президентом Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Володимиром Ар'євим, повідомляє сайт УПЦ КП.
Клімкін вважає, що томос про українську автокефалію буде переданий у відчутному майбутньому

19.06 Клімкін вважає, що томос про українську автокефалію буде переданий у відчутному майбутньому

"І, зрештою, цей томос буде переданий новій церкві у відчутній перспективі. Я також над цим працюю... Якщо чесно, я вважаю, що у нас є реальний шанс саме зараз", - сказав міністр в інтерв'ю "5 каналу" 18 червня.Міністр зазначив, що процес формування єдиної Церкви в Україні буде незалежним.
УГКЦ розвиває нові осередки у США

19.06 УГКЦ розвиває нові осередки у США

Понад 120 делегатів з єпархії Святого Йосафата в Пармі УГКЦ та з-поза її меж зібралися 9 червня 2018 року в церкві Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у м. Пармі, штат Огайо (США), на єпархіальний Собор.
Константинополь «ищет пути спасения наших братьев с Украины и Скопье», а Москву это удивляет

19.06 Константинополь «ищет пути спасения наших братьев с Украины и Скопье», а Москву это удивляет

11 июня, в день своих именин, во время литургии в патриаршем храме св. Георгия на Фанаре (Стамбул), патриарх Варфоломей обратился к теме решения православных расколов.
Цьогоріч – 80-ті роковини акції руйнування українських церков Холмщини й Підляшшя

19.06 Цьогоріч – 80-ті роковини акції руйнування українських церков Холмщини й Підляшшя

Цьогоріч виповнюються 80-ті роковини від трагічних подій – проведення акції руйнування українських православних церков на Холмщині і Південному Підляшші. Силами польського війська й поліції протягом 60 днів, у 1938 році, зруйновано 127 храмів і каплиць. Про це повідомляє ZIK з посиланням на прес-службу Інституту національної пам’яті.
Пам'ятки ЮНЕСКО в Україні охоронятиме спеціальний закон

19.06 Пам'ятки ЮНЕСКО в Україні охоронятиме спеціальний закон

Згідно з законом, об'єкт всесвітньої спадщини має правовий статус пам'ятки національного значення і охороняється за допомогою всіх механізмів, передбачених цим законом.Водночас, існують певні особливості охорони об'єктів всесвітньої спадщини, що випливають з Конвенції про охорону всесвітньої культурної спадщини і природної спадщини.

19.06 Релігія як конкурентний ринок: від чого залежить церковна «вірність» українських парафіян

Тимофій Брик VoxUkraine, 18 червеня 2018 Тимофій Брік дослідив переходи українських вірян між церквами й релігіями. А також спрогнозував, який вплив може мати створення автокефальної Православної церкви в Україні 3-го червня 1988 року, тридцять років тому, указом Президії Верховної Ради СРСР митрополит Київський Філарет був нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора.
Віце-президента ПАРЄ нагородили орденом УПЦ КП

19.06 Віце-президента ПАРЄ нагородили орденом УПЦ КП

Предстоятель Київського Патріархату за заслуги з відродження духовності та за утвердження помісної Української Православної Церкви нагородив депутата орденом святого архістратига Михаїла.
Дронографія Львова: Парафія Св. Архангела Михаїла на Сихові

19.06 Дронографія Львова: Парафія Св. Архангела Михаїла на Сихові

"Варіанти", 18 червня 2018 Релігійну громаду Римо-католицької парафії Св. Архангела Михаїла на вулиці Освицька, 4 у Львові заснували в 1910 році, тоді ще в селі Зубра, Пустомитівського району. В 1996 році громада отримала статус юридичної особи.
УПЦ рекомендує монографію «Державне регулювання благодійності і меценатства» в якості посібника для Академії держуправління при президентові

19.06 УПЦ рекомендує монографію «Державне регулювання благодійності і меценатства» в якості посібника для Академії держуправління при президентові

Монографія об’ємна – має 400 сторінок. Як навчальний посібник праця підготовлена для Національної академії державного управління при президентові України, Інституту історії України НАН України, вищих навчальних і духовних навчальних закладів, НСК України і суспільства.

19.06 Встановлено осіб, які за завданням РФ здійснювали у Сумах антисемітські написи

Голова Сумської ОДА Микола Клочко на своїй сторінці у Facebook висловив вдячність керівництву та співробітникам Управління Служби Безпеки України в Сумській області за по протидію розпалюванню міжетнічної та міжрелігійної ворожнечі.
Як Росія бореться з українською автокефалією

19.06 Як Росія бореться з українською автокефалією

Дмитро Горєвой Процес постання автокефальної Церкви в Україні спричинив певні зрушення у світовому православ’ї. За останні два місяці від офіційного повідомлення Президента України Петра Порошенка щодо отримання православною Церквою в Україні автокефалії активізувались дипломатичні та релігійні контакти між різними суб’єктами.
Паломники УПЦ КП отримали від Єрусалимського Патріарха поради, що робити після отримання Томосу

19.06 Паломники УПЦ КП отримали від Єрусалимського Патріарха поради, що робити після отримання Томосу

Група паломників з України, яка перебувала на Святій Землі з прощею святими місцями та з молитвою про Україну і українську Церкву, 12 червня 2018 року зустрілася з предстоятелем Єрусалимської Православної Церкви Патріархом Феофілом ІІІ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.
Про пастки мови. Або ще раз про «традиційну сім’ю»

19.06 Про пастки мови. Або ще раз про «традиційну сім’ю»

Коли ми вступаємо в суперечки на будь-які теми, важливо уважно і обережно слідкувати за тим, які терміни ми вживаємо. Мова містить чимало пасток і часом буває так, що вступаючи в розмову, ми навіть несвідомо переймаємо мову того, з ким говоримо і тим самим його розуміння світу.
У кафедральному соборі УПЦ (МП) викрадено дорогоцінні підвіски з ікони Богородиці

19.06 У кафедральному соборі УПЦ (МП) викрадено дорогоцінні підвіски з ікони Богородиці

Викрадені дорогоцінні підвіски з ікони Пресвятої Богородиці в Успенському кафедральному соборі УПЦ (МП) міста Балта в Одеській області. Про це інформує «Релігійна правда». Крадіжка сталася 15 червня 2018 р. З ризи ікони Божої Матері «Скоропослушниця» зняті золоті і срібні підвіски, пожертвувані прихожанами для прикраси святині. На місце події викликали поліцію.
Патріарх Філарет стане Почесним доктором Чернівецького національного університету

18.06 Патріарх Філарет стане Почесним доктором Чернівецького національного університету

Також предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату вручить бакалаврські і магістерські дипломи випускникам Богословського відділення університету, говориться на офіційному сайті навчального закладу.
Патріарх Філарет стане Почесним доктором Чернівецького національного університету

18.06 Патріарх Філарет стане Почесним доктором Чернівецького національного університету

Глава УПЦ КП Патріарх Філарет 23 червня візьме участь в урочистому засіданні Вченої ради Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, на якому відбудеться церемонія вручення йому диплому та мантії почесного доктора ЧНУ, повідомляє "Релігія в Україні".
Публикации