У Києві триває виставка українських ікон XVII–XIX століть

23.10 У Києві триває виставка українських ікон XVII–XIX століть

Виставка української ікони XVII–XIX ст. відкрилася минулого тижня у галереї «Ornament Art Space» в Києві. До експозиції увійшли ікони з різних регіонів України, повідомляє «Фома в Україні». Особливе місце займає образ кінця XVIII ст. «Покрова Пресвятої Богородиці».
«Україна вкотре відчуває себе в лабетах смерті і нікому не потрібною», - Глава УГКЦ

23.10 «Україна вкотре відчуває себе в лабетах смерті і нікому не потрібною», - Глава УГКЦ

Україна сьогодні спливає кров'ю. Десятки тисяч вдів і матерів оплакують своїх синів. Укотре знову Україна відчуває себе в лабетах смерті і нікому не потрібною, ні Заходу, ні Сходу. Усі сприймають нас як проблему, для котрої не знаходять розв'язку.
УПЦ КП підтримує «релігійні» законопроекти, - рішення Синоду

23.10 УПЦ КП підтримує «релігійні» законопроекти, - рішення Синоду

Синод УПЦ КП підтримує низку законопроектів, що перебувають на розгляді Верховної Ради і стосуються діяльності релігійних організацій. Про це йдеьтся у журналі №28. «Ще раз засвідчити підтримку Української Православної Церкви Київського Патріархату пропозицій, викладених у законопроектах №4128, №5309, №6642 та №6696.
Коломийська єпархія УГКЦ закликає вірян не піддаватися на провокації довкола Благовіщенського храму

23.10 Коломийська єпархія УГКЦ закликає вірян не піддаватися на провокації довкола Благовіщенського храму

Коломийська єпархія УГКЦ оприлюднила заяву щодо подій навколо храму Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Коломия. Як зазначається у документі, Коломийська єпархія, як і вся УГКЦ, послідовно виступають за збереження в Україні міжконфесійного миру та злагоди й нікому не наказують і не рекомендують захоплювати силою храми чи будь-яке інше майно.
Греко-католики побилися з православними за спірний храм в Коломиї

23.10 Греко-католики побилися з православними за спірний храм в Коломиї

Після конфлікту між греко-католиками і православними влітку 2017 року храм опечатали, але 17 жовтня представники УГКЦ зрізали замки на храмі та наступного дня провели в ньому власне богослужіння.
Всеукраїнська Рада Церков буде взаємодіяти з Конференцією Європейських Церков

23.10 Всеукраїнська Рада Церков буде взаємодіяти з Конференцією Європейських Церков

Секретаріат Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій напрацьовує проект меморандуму про взаємодію з Конференцією Європейських Церков. Зазначене питання представники українських конфесій обговорили під час засідання 18 жовтня, яке відбулося під головуванням шейха Ахмеда Таміма, голови Духовного управління мусульман України, повідомляє Інститут релігійної свободи.
УПЦ КП оприлюднила свою позицію щодо низки законопроектів

23.10 УПЦ КП оприлюднила свою позицію щодо низки законопроектів

Засідання проходило під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.Синод ще раз засвідчив підтримку пропозицій, викладених у законопроектах №4128, №5309, №6642 та №6696 (два перші раніше викликали активну критику з боку УПЦ (МП)).
Закарпатська Реформатська Церква: історія та особливості розвитку

23.10 Закарпатська Реформатська Церква: історія та особливості розвитку

Оксана Ферков Закарпатська Реформатська Церква – офіційна назва церковної організації реформатів-кальвіністів на території Закарпатської області України. Це етноконфесійна церковна організація, адже більшість членів є угорцями, історично походить із часів Реформації в Угорщині. Реформація протікала не однаково в усіх частинах раньомодерної Угорщини. Певні особливості спостерігалися у північно-східній окраїні держави.
У Харкові провели міжнародну конференцію про роль Почаївського греко-католицького монастиря в історії української культури

23.10 У Харкові провели міжнародну конференцію про роль Почаївського греко-католицького монастиря в історії української культури

Організаторами заходу були Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, Колеґія Патріарха Мстислава, Харківський літературний музей. У конференції взяли участь філологи та історики Церкви з Харкова, Києва, Варшави, Кам’янця-Подільського. З привітаннями до конференції звернулися архієпископ Ігор Ісіченко, ректор Колеґії Патріярха Мстислава, член-кор. НАН України д-р Микола Сулима, заст.
Казаки-разбойники: ЧВК на службу у УПЦ МП? Часть 8. Белоцерковская епархия

23.10 Казаки-разбойники: ЧВК на службу у УПЦ МП? Часть 8. Белоцерковская епархия

Тетяна Деркач "Петро і Мазепа", 23 жовтня 2017 Сколько епархий УПЦ МП — столько и историй о пророссийских ЧВК. Особенность такая. Сегодня, кстати, уже 8-я часть — Белоцерковская епархия Белоцерковская епархия УПЦ МП — вотчина главы военного синодального отдела митрополита Августина (Маркевича).
У різних регіонах завершується будівництво нових храмів УПЦ

23.10 У різних регіонах завершується будівництво нових храмів УПЦ

Перший купол було встановлено 4 жовтня.Чин освячення звершив єпископ Луцький і Волинський Нафанаїл, ієрарх УПЦ (МП).У жовтні 2017 року у храмі Успіння Божої Матері смт. Курилівка Петриківського району Дніпропетровської області також встановили другий купол з хрестом.20 жовтня в сел.
Ілля Рєзнік написав молитву до Миколи II

23.10 Ілля Рєзнік написав молитву до Миколи II

Відомий поет Ілля Рєзнік написав молитву до імператора-страстотерпця Миколи II. Про це повідомляє Інтерфакс. "Патріарх благословив мене на цю працю, і я написав уже 60 молитов. Якраз та, яку присвятив Миколі II, стала 60-ою", - розповідає поет.
Священики УПЦ КП зіграли у благодійний футбол

23.10 Священики УПЦ КП зіграли у благодійний футбол

Футбольні матчі проводилися з метою надання допомоги родині Кваснюків з с. Кунин Здолбунівського району в боротьбі з важкою хворобою їхньої доньки Софійки, у якої діагностовано нейробластому 4 стадії.
Священик назвав ймовірну причину смерті арештанта в Одеському СІЗО

23.10 Священик назвав ймовірну причину смерті арештанта в Одеському СІЗО

В одеському СІЗО помер третій за місяць арештант. За словами священика, адміністрація установи відмовляється пускати його до СІЗО для проведення літургії, інформує ТСН. Арештант одеського СІЗО міг померти через передозування наркотиками. Про це написав на своїй сторінці у Facebook священнослужитель Української Православної Церкви Київського Патріархату Дмитро Краснобаєв.
Римо-католики відкрили під Харковом вже другий будинок для самотніх матерів

23.10 Римо-католики відкрили під Харковом вже другий будинок для самотніх матерів

Перший будинок, в якому вже зараз мешкає 9 жінок, 14 дітей разом з сестрами і соціальними працівниками, вже фізично не може вміщати всіх, хто є в потребі. Окрім того вже є ціла черга бажаючих потрапити сюди. Кілька дівчат готуються до пологів найближчими днями.
Апостольський нунцій поінформував Папу про політичну, церковну та екуменічну ситуацію в Україні

23.10 Апостольський нунцій поінформував Папу про політичну, церковну та екуменічну ситуацію в Україні

Папа Франциск 7 жовтня прийняв у приватній аудієнції Клаудіо Ґуджеротті, Апостольського нунція в Україні. Як повідомили в Апостольській нунціатурі в Україні, під час зустрічі, Святіший Отець хотів бути детально поінформованим щодо політичної, церковної та екуменічної ситуації в Україні, і особливо щодо тих людей, які страждають через війну на Донбасі.
Всеукраїнська Рада Церков готує меморандум про взаємодію з Конференцією Європейських Церков

23.10 Всеукраїнська Рада Церков готує меморандум про взаємодію з Конференцією Європейських Церков

Раніше ВРЦіРО вже зверталася до іноземних міжцерковних об'єднань із закликом надати сприяння у звільненні заручників, незаконно утримуваних «ДНР» та «ЛНР» на сході України. Нові звернення з цієї проблематики українські релігійні діячі вирішили спрямувати найближчим часом також і до інших міжнародних інституцій.
Інститут релігії та суспільства УКУ відзначає 20-літній ювілей

23.10 Інститут релігії та суспільства УКУ відзначає 20-літній ювілей

24-25 жовтня Інститут релігії та суспільства УКУ проводить низку заходів з нагоди свого 20-літнього ювілею. 24 жовтня програма буде присвяченаДню памʼяті генерала Петра Григоренка. В 11:00 у Гарнізонному храмі святих верховних Апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) відбудеться Поминальна служба за генералом Петром Григоренком.
Нацбанк выпустил монету с миргородской церковью

23.10 Нацбанк выпустил монету с миргородской церковью

На аверсе монеты вверху помещен малый государственный герб Украины, а по кругу расположены надписи: "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ" (вверху), "П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ" (внизу), справа — логотип Банкнотно-монетного двора НБУ.
В Україні і Польщі сектанти збирають пожертви для псевдоєзуїтів із Тернополя

23.10 В Україні і Польщі сектанти збирають пожертви для псевдоєзуїтів із Тернополя

Про збір коштів на «відпустове місце у центрі Тернополя» та «укріплений монастир єзуїтів» на околиці цього ж міста повідомляють читачі РІСУ. У тернопільській парохії «Божого Милосердя» Римо-Католицької Церкви кажуть, що таким чином збирають гроші представники підозрілої спільноти, котра до Католицької Церкви не належить.
Публикации