Дніпропетровські журналісти ініціювали панахиду за померлими колегами

18.09 Дніпропетровські журналісти ініціювали панахиду за померлими колегами

Очолив панахиду за померлими за роки незалежності України журналістів митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.«Сьогодні ми зібралися, щоб помолитися за упокій померлих журналістів. Вони нині знаходяться в іншому вимірі, у вічному житті. Тому дуже важливо згадувати їх у молитві.
У Києві відбулася конференція «Зцілюючи рани минулого» про стосунки православної, римо-католицької, унійної та юдейської спільнот

18.09 У Києві відбулася конференція «Зцілюючи рани минулого» про стосунки православної, римо-католицької, унійної та юдейської спільнот

Організаторами події стали Кафедра історії Національного університету «Києво-Могилянська академія» з партнерами: Українським католицьким університетом, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Державним історико-архітектурним заповідником «Стара Умань», за участю Київської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви, Асоціації єврейських організацій і общин України (Ваад), Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Василіянського Чину Святого Йосафата.
Апостольський нунцій видав в Україні книгу «Нова людина: літургійне єство»

18.09 Апостольський нунцій видав в Україні книгу «Нова людина: літургійне єство»

Ця книжка виникла з особистого духовного досвіду та практики багаторічного викладання в Папському Григоріанському університеті й інших навчальних закладах. У ній подано оригінальне бачення сенсу літургії з її практики, а не з суто теоретичних дедукцій, зазначають видавці.
Священник-миссионер УПЦ обещает устроить кровопролитие автокефалистам

18.09 Священник-миссионер УПЦ обещает устроить кровопролитие автокефалистам

17 сентября протоиерей Александр Авдюгин опубликовал в открытом доступе на своей Фейсбук-странице ответ тем, кто спрашивал его мнение в связи с приездом в Киев двух экзархов Константинопольского Патриарха для решения вопроса о предоставлении автокефалии Украинской Церкви.
Гиркин рассказал о поддержке монахами Святогорской лавры сепаратистов и пророчестве

18.09 Гиркин рассказал о поддержке монахами Святогорской лавры сепаратистов и пророчестве "старцев"

Выступая перед телезрителями, Игорь Гиркин подверг критике высшую иерархию РПЦ за "непротивление злу ничем", подразумевая под злом автокефальное движение в Украине. "Раскол будет, раскол на носу. Он уже неизбежен.
Прихильники автокефалії з лав УПЦ хочуть, щоб їх голос почули

18.09 Прихильники автокефалії з лав УПЦ хочуть, щоб їх голос почули

«Шановні учасники Мережі Відкритого Православ’я! Українське Православ’я милістю Божою наближається до надважливої події — отримання Томосу і статусу однієї з братніх, рівних церков Світового Православ’я. Водночас ми усвідомлюємо, що є неприйняття такої події з боку ієрархів Російської Православної Церкви, Української Православної Церкви зокрема і, можливо, немалої частини її вірян.
Біля Софії Київської виявили язичницьке поховання

18.09 Біля Софії Київської виявили язичницьке поховання

У нацзаповіднику "Софія Київська" припустили, що просісти земля могла над стародавнім підземеллям XVII-XVIII ст., яке використовувалося як монастирський погріб. "Нам вдалося заглибитися майже на три метри. Коли почали копати, виявилося, що тут два провали: один, вужчий, який стався цієї весни, і другий, ширшкий, що утворився в 2000 році.
Римо-католики призначили священика-капелана для тривалого служіння на Донбасі

18.09 Римо-католики призначили священика-капелана для тривалого служіння на Донбасі

Отець Валентин майже два роки тому став першим в історії ХСП католицьким священником, який прибув на ротацію в «сіру зону» й відслужив першу месу на цій землі. Це була його ініціатива, особиста відповідь на заклик Бога. Згодом з отця взяли приклад десятки римо-католицьких священників і черниць.
Константинополь не визнає російської  анафеми на гетьмана Мазепу

18.09 Константинополь не визнає російської анафеми на гетьмана Мазепу

"Не дивлячись на накладення Російською Церквою на гетьмана Мазепу неканонічної анафеми, представники Вселенського патріархату її не визнавали, адже вона була накладена з політичних мотивів, як засіб політично-ідеологічних репресій і не мала жодних віросповідних, богословських чи канонічних причин", - сказав він.
До 150-річчя Климентія Шептицького хочуть видати усі його твори

17.09 До 150-річчя Климентія Шептицького хочуть видати усі його твори

«Постуляційний центр монастирів Студійського уставу розпочав активну підготовку до цієї дати. Звичайно, протягом року ми плануємо організацію багатьох заходів різного роду, які повинні нам наблизити спадщину братів Андрея та Климентія Шептицьких.
Митрополит Онуфрий переиначил устав УПЦ/РПЦ и обвинил Константинопольскую Церковь в развале Византии

17.09 Митрополит Онуфрий переиначил устав УПЦ/РПЦ и обвинил Константинопольскую Церковь в развале Византии

"Мы — самостоятельная Церковь, и у нас есть все атрибуты независимости, которые необходимы сегодня для нормального служения Богу и народу. У нас есть свой Священный Синод, независимый ни от кого, у нас есть свой Архиерейский Собор, независимый ни от кого.
В Україну заборонили ввезення книг «Языческие шифры русских мифов» і «Велесова книга»

17.09 В Україну заборонили ввезення книг «Языческие шифры русских мифов» і «Велесова книга»

Відмову надано на підставі висновку експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України. Зокрема, не надано дозвіл на ввезення книги творця нових міфів про «наддержаву» Росію Бориса Баландинського «Языческие шифры русских мифов.
Екзархи Константинополя приїхали в Україну, «щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням... надання автокефалії Українській Православній Церкві»

17.09 Екзархи Константинополя приїхали в Україну, «щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням... надання автокефалії Українській Православній Церкві»

Глава держави наголосив, що початок місії екзархів Вселенського Патріархату в Україні архієпископа Даниїла та єпископа Іларіона є надзвичайно важливою подією для усіх православних в Україні. «Також надзвичайно важливим є те, що я можу звертатися до вас українською мовою.
Глава ОВЦС РПЦ использует фейки для критики

17.09 Глава ОВЦС РПЦ использует фейки для критики "подлой политики" Константинополя и предвещает кровопролитие

14 сентября 2018 года в специальном выпуске передачи «Церковь и мир» (телеканал "Россия 24") митрополит Волоколамский Иларион прокомментировал решение Константинопольской Церкви назначить в Киев своих экзархов для решения вопроса о предоставлении автокефалии Украинской Церкви."Для нас совершенно очевидно, что за действиями Константинопольского Патриархата стоит американская администрация.
Евреи-христиане готовят в Киеве встречу

17.09 Евреи-христиане готовят в Киеве встречу "Перезагрузка для пастора"

Мероприятие анонсируется как встреча пасторов и лидеров для совместной молитвы, общения, обмена опытом и идеями, обсуждения острых вопросов служения, прославления и обновления сил в Духе Святом.Среди прочих своим опытом еврейского служения будет делиться Борис Грисенко — руководитель КЕМО.
Курсанти академії сухопутних військ здійснили паломництво до монастиря УГКЦ

17.09 Курсанти академії сухопутних військ здійснили паломництво до монастиря УГКЦ

У монастирському храмі Преображення Господнього майбутні офіцери молилися за українське військо, батьків, рідних та близьких перед іконами Матері Божої та святителя Миколая Чудотворця, побували біля джерела, яке відоме своїми цілющими властивостями.Також паломники відвідали печерний монастир, що знаходиться на Крехівських пагорбах.
УПЦ КП засудила рішення Синоду РПЦ і бажає Вселенському патріарху відновити канонічний порядок у православ’ї

17.09 УПЦ КП засудила рішення Синоду РПЦ і бажає Вселенському патріарху відновити канонічний порядок у православ’ї

Як відомо, причиною рішення Синоду РПЦ оголошено призначення Вселенським Патріархатом двох екзархів у Київ в рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні.
45% опитаних українців відносять себе до УПЦ КП, 17% — до УПЦ (МП)

17.09 45% опитаних українців відносять себе до УПЦ КП, 17% — до УПЦ (МП)

Відповідно до результатів опитування 68,8% опитаних відносять себе до православних, 9,6% - вважають себе просто християнами, 8,5% - греко-католиками, 1,2% - протестантами, 1% - римо-католиками і 9% респондентів не належать до жодного віросповідання.
Всеукраїнський союз баптистів налічує 25 військових капеланів

17.09 Всеукраїнський союз баптистів налічує 25 військових капеланів

Керівники комітетів розповіли про літні заходи і події, які стосувалися роботи кожного окремого підрозділу.Зокрема, Василь Хіміч, який очолює комітет капеланського служіння, зазначив, що у братстві сьогодні працює 25 капеланів, окрім волонтерів. Капеланську роботу виконують пастори або диякони, які постійно їздять на ротацію. Вони проходять навчання на базі Київської богословської семінарії.
Львівський міжрелігійний проект здобув престижну австрійську нагороду

14.09 Львівський міжрелігійний проект здобув престижну австрійську нагороду

6 вересня 2018 року у відомому віденському клубі Porgy&Bess вже вп’яте відбулася церемонія вручення премії «Intercultural Achievement Award» (IAA), якою МЗС Австрії відзначає проекти в галузі міжкультурного діалогу. З-поміж майже 300 проектів із більше ніж 50 країн світу фахове журі обрало 5 переможців, серед яких і проект з України.
Публикации