На Кіровоградщині віднайдено останки священика, якого 100 років тому вбили більшовики

03.06.2020 3:38 468

На Кіровоградщині віднайдено останки священика, якого 100 років тому вбили більшовики

Чесні останки вбитого в 1919 році єрея Якова Іллічевського віднайдені в Олександрійській єпархії УПЦ МП 29 травня 2020 року. Відкриття поховання звершено з благословення та за участю архиєпископа Олександрійського і Світловодського Боголєпа, повідомляє Православная жизнь.

Священик Яков Іллічевський eсічні 1918 року був призначений настоятелем нового храму на честь великомученика Феодора Тирона в містечку Нова Прага (нині смт Нова Прага Олександрійського району Кіровоградської області). Через рік він прийняв мученицьку кончину від рук місцевих комуністів і був похований біля церкви, в якій служив.

Згодом храм був знищений; в 1972 році на його місці розпочалося будівництво Будинку культури. Під час робіт, що проводилися бригадою робітників із Вірменії, ківш екскаватора вивернув на поверхню дубову труну з тілом ієрея Якова. За свідченням очевидця, священик був одягнений в зелену ризу, в його руках були хрест і Євангеліє в шкіряній палітурці. Представник райкому, котрий прибув на місце, забрав хрест і Євангеліє з собою. Робочі благоговійно закрили труну і перепоховали тіло священика в декількох метрах від кута будівлі, що зводилася. Через деякий час для позначення могили була посаджена верба, але десятиліття по тому вона висохла і була зрубана.

Місце поховання ієрея Якова Іллічевського вдалося виявити завдяки свідченням мешканця м. Олександрії М.Г. Енгояна, який працював у бригаді будівельників в 1972 році.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/80430/

Следующая новость
Предыдущая новость

Подписчики в Телеграмм по выгодной цене Передайте свою любовь сквозь время и пространство! Цветы курьером в Киеве Психолог, который поможет вам в разных ситуациях Кофе в зернах - удовольствие в каждой чашке Магазин электроники для ваших выгодных покупок

Публикации