"Суд" у Криму забрав у Православної Церкви України храм у Сімферополі

30.06.2019 3:10 0

28 червня "суд" в окупованому Криму забрав у Православної Церкви України в Сімферополі кафедральний собор Володимира та Ольги. Про це повідомила у Facebook Кримська правозахисна група,інформує "ГОРДОН".

"Арбітражний суд" Криму ухвалив рішення розірвати договір оренди приміщень за адресою: вулиця Севастопольська, 17, який до окупації було укладено із кримською єпархією Української православної церкви Київського патріархату. "Суд" зобов'язав церкву повернути приміщення "міністерству майнових та земельних відносин" Криму за актом приймання-передачі та стягнути в доход федерального бюджету РФ 12 тис. руб. (приблизно 5 тис. грн за курсом НБУ. – "ГОРДОН") державного мита", – розповіли правозахисники.
За їхніми словами, "суддя" пообіцяв передати повний текст рішення за п'ять днів. "Рішення" може бути оскаржено "у вищих інстанціях".
"Отже, окупаційна влада забрала храм в української церкви", – резюмували у Кримській правозахисній групі.
Архbєпископ Сімферопольський і Кримський Климент неодноразово заявляв, що після анексії УПЦ КП (увійшла до складу ПЦУ) у Криму відчуває тиск із боку підконтрольної Росії "влади". У червні 2016 року "апеляційний суд" Севастополя зобов'язав Кримську єпархію звільнити приміщення на першому поверсі кафедрального собору Сімферополя й виплатити штраф у розмірі 500 тис. руб. (приблизно 208 тис. грн).
31 серпня 2017 року собор у Сімферополі заблокували російські силовики. За інформацією глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, до архієпископа Климента спецслужби застосували силу і пошкодили йому руку. Сам Климент розповів, що судові пристави забрали хрест, церковний посуд, раритетні ікони, столовий посуд із порцеляни і кришталю, які було подаровано Церкві, а також килими.
8 лютого 2018 року архbєпископ ПЦУ Євстратій (Зоря) повідомив, що окупаційна влада Криму надіслала припис про звільнення приміщень кафедрального собору Святих рівноапостольних Володимира та Ольги в Сімферополі.
У березні 2019 року владика Євстратій повідомив, що окупанти розривають договір оренди будівлі храму.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/76323/

Следующая новость
Предыдущая новость

Семинар для йогов по технике медитации Випассана Волонтери передали Святогірській лаврі 10 тон гуманітарної допомоги для переселенців Компрессорные станции по ценам производителя Пластиковые двери от Фабрики Комфорта Изготовление любых видов наружной рекламы

Публикации