Львівський музей історії релігії представляє виставку «Сакральний простір юдаїзму»

15.05.2019 15:33 6

Львівський музей історії релігії представляє виставку «Сакральний простір юдаїзму»

Урочисте відкриття виставки «Сакральний простір юдаїзму» відбудеться 15 травня о 16 годині у Львівському музеї історії релігії, що у Львові на площі Музейній, 1.

Як повідомила РІСУ Цебенко Ірина, завідувачка відділу ЛМІР, серед багатонаціональної культурної спадщини Львова – єврейська культура, яка має своє глибоке коріння та багатовікову історію. Бурхливі події попередніх століть та десятиліть, зокрема, на теренах Галичини, спричинили втрату чималої кількості її пам’яток.

Завдяки людям небайдужим, колекціонерам, науковцям, дослідникам вдалося наповнити музейні колекції єврейськими старожитностями. Одна з найбагатших колекцій юдаїки України, яка має значну наукову, історичну та художню цінність зберігається у Львівському музеї історії релігії. Її формування почалося від часу створення музею. У ній – унікальна збірка сувоїв Тори, релігійні книги, стародруки та рідкісні видання XVII – XX ст., графічні та живописні полотна, скульптурні твори, синагогальні й ритуальні предмети. Чимало речей виставлено у постійній експозиції «Юдаїзм».

Новостворена виставка «Сакральний простір юдаїзму» – це розповідь про юдаїзм як національну релігію єврейського народу зі своєю унікальною особливістю, відкритістю для сторонніх; про Єрусалимський Храм, побудований царем Соломоном – єдиний центр єврейського релігійного життя протягом тисячі років, який неодноразово руйнували.

– Однак його (Храму) величезне значення зумовило те, що й до нинішнього дня образ Храму стоїть за багатьма єврейськими релігійними практиками і є однією з головних ідей в юдаїзмі. Ця виставка – спроба проілюструвати сліди Храму, водночас присутнього і відсутнього, – зазначив куратор виставки Максим Мартин.

На виставці представлено культові речі юдаїзму зі збірки Музею, що використовувались у синагогах Галичини і Львова, зокрема. Тут можна буде побачити шафу для сувоїв Тори, срібний щит і корону на Тору, елементи інтер’єру синагоги парохет і шивіті, Ханукію – світильник для свята Ханука, синагогальну посудину для обмивання рук перед молитвою, тощо. На усіх цих пам’ятках простежуються зображення Храму.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/judaism/75813/

Следующая новость
Предыдущая новость

Нож VICTORINOX – правильная заточка изделий Домашня зарядна станція для електромобіля Ракетки для бадминтона Компания «3DGURU» предлагает качественные услуги 3D печати Почему для украинской аудитории актуально казино НетГейм?

Публикации