Запорізький священик пішов з УПЦ (МП) через проукраїнські погляди

11.01.2018 22:45 9

Запорізький священик пішов з УПЦ (МП) через проукраїнські погляди

Священику докоряли за його гострі коментарі у соцмережах з критикою проросійського курсу УПЦ (МП), зокрема у світлі гучного скандалу після відмови священиків цієї єпархії відспівувати хрещену в Київському Патріархаті дитину. Висловити свою позицію о. Анатолію не дали - його перервали, бо почав говорити українською мовою.
"Люди, миряни, одразу як закричали: "Говорите на русском". Я їм кажу: українська - моя державна мова. А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: "Ты когда к нам пришел 4 года назад, ты говорил на русском". Кажу йому: "Але після того ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився". Вони (парафіяни - ред.) кричали, штовхалися, думав, ще й поб'ють", - розповів священик.
Після цього він пішов зі зборів.
Священик додає, що тепер твердо вирішив: продовжувати служіння в УПЦ (МП) він не зможе. Його проукраїнські погляди вже давно призводили до непорозумінь з іншими членами єпархії.
"Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній, і водночас ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив українською - півтора роки поспіль. Один раз я намагався почати проповідь українською, іншим разом просто говорив нею з людьми в соборі - обидва рази настоятель мене за це сварив - мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє", - казав він.
Крім того, священики іноді висловлювали невдоволення поїздками Анатолія на Донбас до українських військових та його співпрацею з волонтерами. А останні події стали для нього "останньою краплею".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Играть на лучшие игральных автоматах 777 на сайте онлайн казино Azino 777 Примите оправданное решение на счет решебников Провайдер, который предоставляет качественные услуги Медицинский журнал для вас Информационный сервис для организации похорон

Публикации