Запорізький священик пішов з УПЦ (МП) через проукраїнські погляди

11.01.2018 22:45 9

Запорізький священик пішов з УПЦ (МП) через проукраїнські погляди

Священику докоряли за його гострі коментарі у соцмережах з критикою проросійського курсу УПЦ (МП), зокрема у світлі гучного скандалу після відмови священиків цієї єпархії відспівувати хрещену в Київському Патріархаті дитину. Висловити свою позицію о. Анатолію не дали - його перервали, бо почав говорити українською мовою.
"Люди, миряни, одразу як закричали: "Говорите на русском". Я їм кажу: українська - моя державна мова. А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: "Ты когда к нам пришел 4 года назад, ты говорил на русском". Кажу йому: "Але після того ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився". Вони (парафіяни - ред.) кричали, штовхалися, думав, ще й поб'ють", - розповів священик.
Після цього він пішов зі зборів.
Священик додає, що тепер твердо вирішив: продовжувати служіння в УПЦ (МП) він не зможе. Його проукраїнські погляди вже давно призводили до непорозумінь з іншими членами єпархії.
"Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній, і водночас ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив українською - півтора роки поспіль. Один раз я намагався почати проповідь українською, іншим разом просто говорив нею з людьми в соборі - обидва рази настоятель мене за це сварив - мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє", - казав він.
Крім того, священики іноді висловлювали невдоволення поїздками Анатолія на Донбас до українських військових та його співпрацею з волонтерами. А останні події стали для нього "останньою краплею".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбираем качественные часы - Rolex Daytona Онлайн-еженедельник для всех, кто ищет работу Как играть в мобильное казино: подробности Красивые церковные иконы с доставкой Выездное ресторанное обслуживание: секрет идеального праздника

Публикации