В УГКЦ прирівнюють переселенців до пресвятої родини Христа та оптимізують підрозділи з подолання наслідків війни

15.12.2017 13:33 6

В УГКЦ прирівнюють переселенців до пресвятої родини Христа та оптимізують підрозділи з подолання наслідків війни

Також ця зустріч була важливою для пошуку способів подолання наслідків кризи, яка спричинена війною, що триває на сході України, а також для спільного пошуку відповідей на все нові виклики, які постають.
«Сьогоднішня зустріч − це спроба скоординувати і оптимізувати нашу співпрацю. Дуже важливо не даремно витрачати енергію, бо є відчуття, що багато проектів перетинаються, дублюються і накладаються. Я наполегливо прошу, щоб кожен долучився і доклав зусиль до того, щоб усім нам покращити роботу. Тоді коефіцієнт корисної дії стане значно більший», − зазначив адміністратор Патріаршої курії о. Андрій Максимович.
На заході владика Богдан (Манишин) представив головні напрями служіння: реабілітацію осіб з ПТСР (ПТСР − посттравматичний стресовий розлад), їх формацію, супровід, і розповів про особливості їхньої теперішньої роботи.
Як підсумок активної праці й обговорення, було прийнято колегіальне рішення призначити відповідальних за окремі напрямки діяльності. Зокрема, о. Ростислав Височан став координатором у підготовці програми і проведенні літніх таборів для дітей, які підпадають під категорію дітей війни: діти військовослужбовців, діти прифронтової зони, діти, батьки яких загинули чи поранені, внутрішньо переміщені діти. Отець Руслан П’яста тепер буде координатором у проведенні реабілітації для сімей військовослужбовців, медичних капеланів, волонтерів зони АТО та психологів-волонтерів, о. Володимир Пігічин – координатором психологічного вишколу для священиків, семінаристів, монашества, а Іванна Гудь призначена координатором Всеукраїнської мережі навчально-реабілітаційних центрів для дружин і матерів учасників АТО (її діяльність полягає у проведенні навчальних семінарів і координації функціонування груп взаємної підтримки дружин і матерів у єпархіях та екзархатах Української Греко-Католицької Церкви).
Координаційні зустрічі такого формату будуть проводитися щоквартально.

Крім того, 12 грудня в головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» відбувся круглий стіл на тему «Моделі допомоги на шляху інтеграції внутрішньопереміщених осіб». Такий захід організували представники університету та благодійної організації «Карітас України».

У роботі круглого столу взяв участь владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської архієпархії УГКЦ. У привітальному слові, виходячи з духу передріздвяного часу, владика порівняв життя внутрішньопереселених осіб та їхніх родин до нелегкої долі пресвятої родини: святого Йосипа і діви Марії. Єпископ наголосив, що вони були своєрідно «транзитні» люди, в сучасних категоріях – переселенці.
Вони йшли, шукали місця для поселення, ночівлі і, зрештою, народження Ісуса. У Вифлеємі їх спочатку не прийняли, бо місцеві мешканці мали певні настороження до іноземців. Їх не прийняла та чи інша родина, хоч потім напевно жаліли, адже могли стати свідками і учасниками народження Христа, а саме їхній дім міг стати яскинею: «Вони, напевно, потім думали собі: «Якби ми знали». Сьогоднішня конференція, є власне тим місцем, щоб нас просвітити в цих питаннях, щоб ми були ті, які знали, як вийти назустріч цим людям» – сказав на завершення свого слова єпископ.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Аренда светового оборудования для праздников Sale of hair in bulk. How choose the best product? Лучшие подвесные потолки Оригинальная одежда Bad Boy Фотообои цветы - флора в декоре интерьера

Публикации