Вперше після заборони Гітлером у німецькій армії служитимуть рабини

02.06.2020 4:38 357

Майже через 90 років після заборони Гітлером німецький парламент проголосував за законодавство, яке дозволяє рабинам знову діяти як військовим капеланам, повідомляє DW.

Рішення парламентарі підтримали одностайно. Досі у німецькій армії військовими капеланами могли бути лише протестанти й католики.

Міністерка оборони Німеччини Анеґрет Крамп-Каренбауер заявила, що таке рішення парламенту є "особливим виявом солідарності й визнання" солдатів-євреїв у німецькій армії. За її словами, це сприятиме боротьбі "проти повсякденного й усе більшого антисемітизму в суспільстві".

Тепер у Берліні створять військовий рабинат. У нього будуть представництва в Гамбургу, Мюнхені, Франкфурті й Лейпцигу. Спершу планують набрати до 10 військових рабинів.

Ініціативу відновити в Бундесвері інститут військового рабинату Крамп-Каренбауер висунула ще в грудні 2019 року. У її планах дозволити виконувати роль капелана (військового священника) також імамам і православним священникам.

Євреї воювали в німецькій армії під час Першої світової. Військові рабини були поширеним явищем у Бундесвері. Однак у 1933 році Гітлер заборонив їм служити. За інформацією Міноборони Німеччини, в Бундесвері є приблизно 300 євреїв, 3 тисячі мусульман і 90 тисяч християн.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/80418/

Следующая новость
Предыдущая новость

Современные услуги печати Кредит онлайн с плохой кредитной историей Качественные сертифицированные чехлы для телефонов Лучшие потолочные светильники в детскую комнату Большой выбор межкомнатных дверей

Публикации