У Львові відклали реставрацію храму Стрітення Господнього

28.05.2020 1:08 0

У Львові відклали реставрацію храму Стрітення Господнього

Львівська ОДА відмінила закупівлю на реставрацію храму УГКЦ Стрітення Господнього на вул. Винниченка, 30а через брак учасників.

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації скасував тендер у системі ProZorro на протиаварійні ремонтно-реставраційні роботи храму Стрітення Господнього на вул. Винниченка, 30а, які переможець тендеру мав здійснити до 31 грудня 2023 року. Про це інформують Varianty.lviv.

Аукціон повинен був стартувати 10 березня, однак він не відбувся через те, що на нього подався лише один учасник, а необхідно не менше двох. Додамо, очікувана вартість послуг становила 9 994 451 грн.

Як вказано у закупівлі, під час реставрації у храмі мали відновити фасад та пофарбувати, здійснити реставрацію металевих віконних рам тощо.

Зазначимо, храм Стрітення Господнього (колишній костел Матері Божої Громничої і монастир кармеліток босих) знаходиться на вул. Винниченка, 30а і є пам'яткою архітектури національного значення.

Проект мурованого кам'яного костелу розробив італійський архітектор Джованні Баттиста Джизлені у 1642 році. Зразком послужив фасад храму Санта Сусанна в Римі, архітектора Карло Мадерно. Будівництво розпочато 1644 року й з перервами тривало до 1692 року.

В часи незалежності храм передали в користування Українській Греко-Католицькій Церкві. 2009 року каплицю при храмі передано в користування Римо-Католицькій Церкві. В храмі почергово проводили богослужіння за східним (греко-католики) та західним (римо-католики) обрядом. Через конфлікт, який виник між парафіями двох конфесій, віряни 3 березня 2019 року провели збори, на яких вирішили перейти до Православної Церкви України.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/80367/

Следующая новость
Предыдущая новость

Корейские бб-крема - растущая популярность среди украинок! Исламский культурный центр открыл в Харькове свою гимназию Основы ремонта домашней электроники Бонусы в онлайн-казино выгода или сомнительное предложение? Выбираем обувь под платье: совет эксперта

Публикации