У Буркіна-Фасо вбито 24 християн

19.02.2020 21:30 6

У Буркіна-Фасо вбито 24 християн

24 загиблих, серед них протестантський пастор, та 18 поранених – результат нападів на християн у Буркіна-Фасо. Група добре озброєних чоловіків увійшла в церкву під час недільного богослужіння і обстріляла людей, що молилися в ній. Інцидент стався в містечку Пансі на кордоні з Нігером та Малі. Про це повідомляє Католицький оглядач.

«Ситуація християн у регіоні стає щоразу складнішою», – сказав губернатор провінції Яга, в якій відбувся напад. Полковник Сальфо Каборе наголосив, що кількість жертв може збільшитися, оскільки кілька людей перебувають у важкому стані. Служби безпеки Буркіна-Фасо перевезли поранених до лікарні в Дорі (за 180 км від місця нападу), де вони отримали фахову допомогу. Свідки нападу повідомляють, що нападники спочатку вбили людей, які прямували на богослужіння (вони заздалегідь відокремили місцевих жителів від приїжджих), потім увійшли до церкви, а тоді пограбували довколишні магазини, вкравши олію та рис. Вони також викрали трьох чоловіків, змусивши їх допомогти вивезти зібрану здобич. Насамкінець вони підпалили церкву.

Непокоїть те, що кілька днів тому на цій же території вбили протестантського пастора та його чотирьох синів, а іншого пастора викрали і про нього немає жодної інформації. З минулого року в спокійній до цього часу Буркіна-Фасо відбулася різка ескалація насильства з боку ісламських екстремістів. «Поки ми не відповімо на запитання, звідки береться зброя і хто фінансує цих людей, нічого не зміниться», – наголошує Архиєпископ столиці Уагадугу. Нещодавно кардинал Філіпп Уедраого взяв участь у зустрічі представників африканських урядів щодо ескалації насильства в Сахелі. Вона відбувалася під гаслом «Мовчання зброї». «У нас немає фабрик зброї, хтось допомагає цим терористам убивати. Ми не в змозі самостійно покласти зупинити це», – каже кардинал Уедраого.

«Нам потрібна міжнародна солідарність, щоб зупинити торгівлю зброєю, яка допомагає нападникам убивати своїх братів і сестер абсолютно без потреби. Це благаючий крик нашого серця до Європи, де виробляється зброя, – каже кардинал Уедраого. – Я прошу «Ватиканське радіо» стати голосом тих, хто не має голосу, хто страждає і гине в безглуздих нападах, вони теж діти. Для нас це дуже важкі моменти, ми розраховуємо на солідарність мешканців Буркіна-Фасо, мешканців регіону та міжнародної спільноти. Це гаряче благання наших сердець – просимо, допоможіть нам знайти вирішення цієї трагедії».

«Аналітики стурбовані тим, що напади на мирних жителів, серед них християн, збільшуються з тривожною швидкістю», – наголошує Корінн Дуфка, директор «Human Rights Watch» у Західній Африці. За її підрахунками, торік у цілеспрямованих атаках було вбито понад 1300 мирних жителів, що в сім разів більше, аніж рік тому. Поглиблення невпевненості також призвело до гуманітарної кризи. Понад 760 тис. осіб покинули свої будинки, шукаючи притулку для своїх сімей. Християни тікають у більші міста і шукають переважно підтримки в парафіях та місіях. Відповідальними за напади є ісламські терористи, пов’язані з так званою «Ісламською державою» та «Аль-Каїдою».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/78953/

Следующая новость
Предыдущая новость

Туристические коврики разных видов и цветов Суши, ролы и сеты с доставкой на дом в Харькове Вебинары, конференции и интенсивы для учителей на одном сайте Накрутить подписчиков на Телеграмм канал У храмах УПЦ КП відбувся флешмоб «Соборне многоліття», присвячний 95-й річниці Собору УАПЦ

Публикации