ПЦУ займеться календарною реформою

05.02.2020 11:39 0

ПЦУ займеться календарною реформою

Священний Синод ПЦУ 4 лютого створив Синодальну календарну комісію та призначив її очільника. Ним став ректор Київської православної богословської академії протоєрей Олександр Трофимлюк.

Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

На наступне засідання Синоду протоєрей Олександр повинен подати пропозиції щодо персонального складу Комісії.

«Вважаючи загалом за краще, щоби всі Помісні Православні Церкви дотримувалися єдиної думки щодо календарного питання, – в умовах, коли такої єдиної думки серед Помісних Православних Церков немає, коли частина православних в Україні перебуває під впливом Московського Патріархату, а також беручи до уваги досвід виникнення «старокалендарних схизм» у інших Помісних Церквах – констатували, що непродумане та поспішне впровадження зараз календарної реформи в Православній Церкві України може привести до закріплення існуючих розділень та виникнення нових», - йдеться у рішенні Синоду.

Учасники Священного Синоду ПЦУ зазначили, що прихильників переходу на новий календар утричі менше, аніж тих, хто виступає проти змін. Проте Синод дозволив там, де для цього вбачаються об’єктивні обставини та пастирська необхідність, з благословення правлячого архієрея 25 грудня нового стилю звершувати лише молебень з акафістом Різдву Христовому та виконання народних колядок.

Також Священний Синод ПЦУ засудив самовільне, одноосібне рішення Митрополита Луцького і Волинського Михаїла про внесення змін до церковного календаря, яке є порушенням канонічного порядку, зокрема 34 Апостольського правила.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/78789/

Следующая новость
Предыдущая новость

Что нужно сделать перед началом новых отношений Организация похорон в Киеве недорого Угловые кухни: индивидуальное производство мебели под заказ Для чего дарить цветы? Мемориальные комплексы из гранита

Публикации