В Україні 4 березня відзначають 204-ту річницю з дня народження творця музики Державного Гімну Михайла Вербицького.
Пам’ять великого українця у с. Млини, Республіка Польща 2 березня вшанувала чисельна делегація з України, зокрема, з Львівщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини, повідомляється на сайті Львівської ОДА.
«Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва. У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, вшанували пам’ять та поклали квіти. Більше тисячі українців зі Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Прикарпатського воєводства спільно виконали Державний Гімн України та «Боже, великий, єдиний…», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що на завершення заходу відбулось віче.
«Уявіть собі, що автор музики Гімну України отець Вербицький, коли писав музику до гімну, незалежна Україна буда лише в його мріях. Сьогодні ми з гордістю виконуємо Гімн, він єднає нас. Українці розкидані по світу. Але їх єднають такі місця, такі події, як нині. І доки пам'ять про тих людей живе, доти житиме і Україна», - наголосив радник Посольства України в Польщі Василь Зварич.
Він додав: «Ми повинні пам’ятати наше минуле, але не забуваймо, що історію творимо ми. Тут і зараз. В цій історії не буде ворожнечі – нам немає що ділити. Ми йтимемо вперед, у Європі, пліч-о-пліч»
Отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, хоровий диригент, автор гімну України "Ще не вмерла Україна". Народився 4 березня 1815 року у селі Явірник Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.
У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.
Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.
Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика, і лише у 1850 року він отримує єрейські свячення. Кілька років Вербицькому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/national_religious_question/74941/