Музей Митрополита Андрея Шептицького, який має постати у Львові

03.01.2020 10:04 3

Музей Митрополита Андрея Шептицького, який має постати у Львові

Іванна Новаківська

"Фотографії старого Львова", 28 грудня 2019

Сім’я Шептицьких у Кракові в квітні 1887 року

Музей Митрополита Андрея Шептицького (м. Львів, вул. Кривоноса, 1) було засновано 20 серпня 2018 року спільно Курією Львівської Архиєпархії УГКЦ в особі Архиєпископа і Митрополита Львіського Ігора (Возьняка) та отцем Севастьяном (Дмитрухом) як сказано в Грамоті заснування: «Продовжуючи велику справу нашого попередника Праведного Митрополита Андрея (Шептицького), задля збереження національних скарбів українського народу. Хай цей музей стане місцем, в якому український народ виховуватиметься у християнському та національному дусі.»

Отець Севастьян, який є директором Музею Митрополита Андрея Шептицького, вже з 1990-х років веде постійну роботу по створенню цього музею. Він впродовж 30 років особисто зібрав і сформував колекцію творів, яка стала основою для побудови постійної експозиції та тимчасових виставок цього музею – це врятовані ним від знищення тисячі унікальних пам’яток українського сакрального мистецтва та документи, світлини, особисті речі Провідників української греко-католицької церкви. Ще у 1998 році він організував першу постійну виставку збережених ним ікон з нагоди 100-річчя відновлення студійського чернецтва у стінах митрополичих палат Свято-Успенської лаври в Уневі, яку саме він відродив коли був ігуменом монахів – студитів, ці ікони можна побачити там і сьогодні.

Митрополит Андрей Шептицький в авто в оточенні семінаристів, 30-ті рр.

Митрополит Андрей Шептицький в авто в оточенні семінаристів, 30-ті рр.

У липні 2020 року виповнюється 155 років з Дня народження Митрополита Андрея Шептицького, і саме тоді розпочне свою активну діяльність Музей Митрополита Андрея Шептицького (м. Львів, вул. Кривоноса, 1). Це буде інститутція і простір для дослідження, вивчення і популяризації ПОСЛАНЬ і ДІЯНЬ найвизначнішої постаті Української Церкви ХХ століття Митрополита Андрея Шептицького, який своєю діяльність укріпив і розвинув Українську греко-католицьку церкву, а також різні напрямки соціально – гуманітарної сфери Галичини – освіту, культуру, мистецтво, музейну справу, медицину, сиротиці та ін. Також Митрополит виховав своїх Послідовників у справі служіння УГКЦ, підготував їх до переслідувань у Радянському Союзі та настановив продовжити діяльність церви, зберегти її дух і структуру за будь-яких умов. Саме під впливом Провідників УГКЦ у Підпіллі – незламних, вольових особистостей, сповнених внутрішньої відваги у відстоюванні релігійний і духовних ідеалів у час переслідування і гонінь на церкву у Радянському Союзі – отця Василя Вороновского, архімандритів студитів Никанора Дейнеки, Германа Будзінського, Юрія Макара, Владики Володимира Стернюка сформувалось покликання о. Севастьяна (тоді ще Степана Дмитруха) служити Богові та людям, загартувався його дух.

Отець Севастьян вважає що сьогодні в Україні, в час агресії Росії, зневіри та десакралізації ціннісних орієнтирів суспільства, є особливо актуальним опрацювання, дослідження, оприлюднення та донесення громадянам України ПОСЛАНЬ, які для нас залишив Митрополит Андрей у своїх ПОВЧАННЯХ, проповідях, наукових працях, речах особистого вжитку та ДІЯННЯХ – збережених колекціях, збудованих музеях, школах, сиротинцях, лікарнях та ін. – його діяння та державницька позиція повинні стати для нас дороговказом.

Адже історію творять такі сильні постаті як Митрополит Андрей Шептицький і ми маємо бути гідними їх продовжувачами, – бо кожен з нас може стати суб’єктом історії – це залежить від нашої освіченості, фаховості, сили духу та волі до позитивних змін у Нашій Державі, адже Громадянське суспільство у Європі – вже давно сформована невід’ємна складова і мірило демократичного устрою цих держав.

Експозиція виставки «Історія нескореної церкви» у Музеї Митрополита Андрея Шептицького

Експозиція виставки «Історія нескореної церкви» у Музеї Митрополита Андрея Шептицького

Тому основною метою роботи цього Музею отець Севастьян як його директор вбачає у вивченні широким колом громадськості, і в першу чергу молоддю, невідомих чи малознаних фактів історії Української греко-католицької церкви та їх виховання через призму життя і діяльності Митрополита Андрея і його Послідовників, а також збереження і популяризацію творів українського сакрального мистецтва.

Іван Кейван. Митрополит Андрей Шептицький. Едмонтон, 1952

Іван Кейван. Митрополит Андрей Шептицький. Едмонтон, 1952

Постійна Експозиція «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу» та тимчасові виставки дозволять відвідувачам музею пізнати постать Митрополита і його діяльність за допомогою понад 500 особистих речей Слуги Божого Андрея, зібраних отцем Севастьяном (як наприклад, особисте Євангеліє Митрополита, яке він читав щодня, Єпископську Митру і Жезл, печатку, палицю, одяг, предмети релігійного вжитку та ін.), сотні фотографій, документів, послань, творів живопису і декоративно-ужиткового мистецтва з його збірки, які раніше ніде не експонувались.

Засобами для популяризації Постаті Митрополита Андрея та його Послідовників стануть екскурсії, лекції, освітні програми, дискусійні зустрічі, мульти-медіа-проекти та інші сучасні форми донесення інформації.

о. Себастьян Дмитрух

о. Севастьян Дмитрух

Організатором і автором постійної експозиції є директор Музею Митрополита Андрея Шептицького отець Севастьян (Дмитрух), який зібрав та зберіг унікальні пам’ятки, що є свідченнями життя Митрополита Андрея.

Вперше експонуватиметься цілий ряд пам’яток сакрального мистецтва – живопис з колекції Митрополита Андрея, а також скульптура та ікони, які були врятовані отцем Севастьяном.

Постійну експозицію відкриватимуть Архиєпископ Львівський Митрополит Ігор (Возьняк) та отець Севастьян (Дмитрух) за участі духовенства.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/kaleido_digest/78381/

Следующая новость
Предыдущая новость

Капи на зуби або металеві брекети: що обрати? Лечебный гриб линчжи по оптимальной цене Богослужения в храме Спиридона Тримифунтского в Минске Помощь в создании сайта под ключ от фрилансеров Какова польза от автономной GSM сигнализации?

Публикации