Філарет нагадує дипломатам, що УПЦ КП вдвічі більша від УПЦ (МП)

31.10.2017 14:04 6

Філарет нагадує дипломатам, що УПЦ КП вдвічі більша від УПЦ (МП)

Представник Посольства Німеччини передав вітання від посла та відзначив, що УПЦ Київського Патріархату є чинником суспільного розвитку в Україні.
Філарет повідомив, що УПЦ Київського Патріархату вдвічі більша від УПЦ Московського Патріархату. "Зараз Київський Патріархат підтримує 44-48% населення України, а Московський Патріархат 20-24%, тобто вдвічі менше, але двадцять років тому було навпаки", – сказав патріарх Філарет, маючи на увазі соціологічні дані за останні роки. Також владика проінформував про діяльність Церкви у Збройних Силах України та охарактеризував роль військових священників.
Під час зустрічі патріарх Філарет відповів на запитання поставлені Себастьяном Ґроміґом щодо діяльності представників УПЦ Київського Патріархату в загальноосвітніх школах.
"В загальноосвітніх школах християнська етика викладається, але на добровільних началах. Тобто якщо батьки хочуть щоб діти навчалися релігії, то мають можливість, а якщо батьки не хочуть, то їх не примушують. Викладають в переважній більшості священики, але не лише священики, а й викладають педагоги, якщо вони мають відповідну освіту. У 80-90% шкіл на Західній Україні викладається цей предмет, а чим далі на Схід тим у меншій кількості шкіл викладаються уроки християнської етики", – зауважив патріарх Філарет.
Під час зустрічі було обговорено широке коло питань, зокрема стан парафій Київського Патріархату в Німеччині, звершення реформ та перспективи розвитку України як держави.
Окрім капеланського служіння, Себастьян Ґроміґ відзначив активну діяльність Київського Патріархату у сфері соціального служіння. "Війна спонукала нашу Церкву займатися активно соціальним служінням. Ми створили Синодальний відділ соціального служіння і через цей відділ ми допомагаємо: по-перше армії, а по-друге тим людям, які постраждали і страждають від цієї війни на сході. Ми допомагаємо їм одягом, їжею, медикаментами. Дітям купуємо книги для шкіл, влаштовуємо для них спеціальні культурні програми і таким чином допомагаємо. І в цьому відношенні нам допомагають Церкви та організації європейські в тому числі й німецькі", – підсумував патріарх.
Наприкінці зустрічі він подарував гостеві нові друковані видання Київської Патріархії.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

УПЦ КП звітувала про переговори з Константинополем щодо автокефалії Федерация еврейских общин начинает проект передвижных синагог по четырем областям Украины Как научить детей английскому языку? Как найти работу моряку? Особенности конкурсов прогнозистов, проводимых платформой Ставка ТВ

Публикации