У руїнах синагоги Вільнюса знайшли скарби 18 століття

25.07.2019 12:32 0

Серед похованих під землею рештків Великої синагоги Вільнюса археологи виявили безцінний напис, барвисті підлоги, купи монет і частини бімаха — будови, де знаходиться Тора.

Синагога була зруйнована в 1957 році, над нею збудували дитячий садок і школу, повідомляє techno.nv з посиланням на Live Science.

Археологи знали, де знаходяться рештки синагоги. Але за винятком невеликих розкопок, проведених литовськими археологами в 2011 році, цей об'єкт не був ретельно досліджений до 2015 року, коли Джон Селігман і його колеги з ізраїльського управління старожитностей використовували георадар, здатний проникати крізь землю, щоб точно визначити руїни історичної будівлі, перш ніж приступити до розкопок.

Коли почалися розкопки, археологи, в тому числі Юстінас Рачас з Сил охорони культурної спадщини Литви, почали знаходити чудові скарби. Вони визначили дві ритуальні лазні, відомі як мікви; частину бімаха; і плитку для підлоги.

У минулому сезоні археологи виявили передню частину біма, яка спочатку була двоповерховою в 18 столітті. Вони також знайшли таблички, підлогу з красивими червоно-чорними геометричними візерунками і підвал під бімахом, в якому зберігався молитовник до Голокосту. Крім того, було близько 200 монет, датованих XVI-XX століттями, і гудзики армії Наполеона, ймовірно, через те, що французькі війська пройшли через Вільнюс.

«Однак найважливішим відкриттям був великий напис, який два сина зробили на честь своїх батьків в 1796 році», — сказав Селігман. Цей напис «був частиною кам’яного столу для читання Тори, що стояв на чудовому бімаху синагоги в Вільнюсі».

Два брати — рабин Еліезер і рабин Шмуель — вшанували свою матір Сару і свого батька рабина Хаїма, який емігрував з Литви в Ерец Ісраель і оселився в Тверії, згідно напису. За словами керівника розкопок, ця знахідка ілюструє глибокий зв’язок єврейської громади Литви зі Святою Землею.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/76617/

Следующая новость
Предыдущая новость

Изготовление памятников из гранита в Донецке ДНР Мультфильм Алиса в зазеркалье: сюжет, оценки, отзывы Лучшая офисная мебель Для УПЦ важнее "внутреннее единство", чем единство с другими церквями Украины Сканер Argox AS-8000: компактное устройство для считывания штрих-кодов

Публикации