У Берегові живе і працює священик-байкер

27.07.2017 11:32 0

У Берегові живе і працює священик-байкер

Микола Горват

"Голос Карпат", 25 липня 2017

Він був одним з ініціаторів створення в місті клубу любителів-мотоциклістів “Берегівські сталеві вершники”.

За покликом серця отець Ярослав проводить богослужіння у греко-католицьких храмах Затишного та Великої Бакти, а за потягом душі у вільні години сповна віддається любимій справі – вдосконалює свого “залізного коня”, який іменується “Honda Gold Wing” (“Золоте крило”), і насолоджується романтикою двоколісного життя.

Їх на Закарпатті лише троє священиків, які полюбляють швидку їзду на мотоциклах і культивують це захоплення-хобі. Крім берегівчанина о.Ярослава Маргітича, охоче сідлають свої крузери о.Михайло Малеш з Мукачева та о.Аттіла Сабов з Ужгородщини. Священослужителі підтримують дружні зв’язки і стосунки, діляться останніми надбаннями в даній сфері, за можливості разом виїжджають не “прогулянки”.

Коли малому Ярославу виповнилось 11, батько, духівник-легенда о.Володимир Маргітич, якого у сан висвячував у сталінських таборах сам митрополит Йосиф Сліпий, купив хлопчині малопотужний мопед “Карпати”. Скільки було радості! Відтак юнак пересів на “Мінськ”, а потім престижну тоді “Яву”.

Повернувшись з армії, Ярослав уже сам у 2005 році придбав “Хонду Сілвервінг”. Сьогодні в Україні існує лише три такі екземпляри. Його ж “коня” купив один колекціонер паритетів з Києва. Нинішнього “сталевого друга” Ярослав Маргітич знайшов у Кракові й одразу закохався в нього – мотоцикл здатний розвивати швидкість понад 200 кілометрів. Отець Ярослав уже спробував довести спідометр до 185. “Золоте крило” надійно служить своєму господарю, а той постійно вдосконалює його.

“Запчастини замовляю з угорської фірми “Abay”, що доступне у нас, шукаю у спеціалізованому магазині в Ужгороді,- розповідає Голосу Карпат о.Ярослав.- Більшість елементів своєї “Хонди” виготовив власними руками – оздоблення, боковини, сидіння, встановив радіо з антеною, оригінальний сигнал, автоматизував деякі регулюючі операції.”

Захопленням батька перейнялись і старші діти: донька і син часто виїжджають разом з ним на повчальні екскурсії. Отець Ярослав на байку “проколесив” пів-України, майже все Закарпаття, визначні місця Угорщини, зокрема зв’язані з духовною культурою, такі, приміром, як Маріяповч.

“Віряни спочатку насторожено поставились до мого захоплення,- ділиться священослужитель.- Але потім звикли і зрозуміли: всі ми люди й кожен має право на любиму справу.”

Ярослав Маргітич є також членом Товариства байкарів-священиків Угорщини. Їх у країні зараз близько 30. Стало традицією щороку останньої суботи липня проводити зліт любителів швидкої їзди “вершників у рясах”. Готується до чергової зустрічі й священик-байкер з Берегова. До речі, на таких зібраннях завжди присутній Глава Угорської греко-католицької церкви архієпископ-митрополит Фюлеп Кочіш.

У ці вихідні о.Ярослав разом зі старшими сином та донькою і майбутнім зятєм Олександром побували на Дні села у Варах, чим викликали неабиякий ажіотаж: їх “сталеві коні” одразу обступили численні учасники свята – від дорослих до дітей, неначе з рогу достатку посипались запитання, прохання сфотографуватись на потужному “Золотому крилі”.

Отець Ярослав нікому не відмовив.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбираем качественный ламинат на пол Современные полимерные материалы Почему так популярны курорты Болгарии? Суши, ролы и сеты с доставкой на дом в Харькове Виртуальные казино Украины - лучший способ отвлечься от повседневных забот

Публикации