Сьогодні – День Реформації

31.10.2017 20:18 6

Сьогодні – День Реформації

День Реформації (Reformationstag) - це свято всього протестантського світу в честь реформації Церкви.

Як свідчить історія, в цей день в 1517 році німецький реформатор Мартін Лютер (Martin Luther) прибив до дверей парафіяльної церкви міста Віттенберга (Wittenberg) свої знамениті «95 тез», поклавши тим самим початок широкої дискусії про дієвість індульгенцій, що в свою чергу стало початком Реформації в західному християнстві.

Це спричинило утворення нової лютеранської церковної громади. Лютера вважають батьком протестанттизму.

Вже в XVI столітті День Реформації частково відзначався. Спочатку використовували дати 10 листопада або 18 лютого (дні народження і смерті Лютера); до того ж святом був день Аугсбургського сповідання (25 червня). Курфюрст Саксонії Йоганн-Георг II в 1667 році оголосив святом 31 жовтня. Цю дату визнає більшість євангелічних країн.

У Лютеранській Церкві День Реформації відзначається щорічно. Літургійний колір — червоний, що символізує кров мучеників святої хистиянської віри.

Це свято є державним в німецьких землях Бранденбург, Мекленбург — Передня Померанія, Саксонія, Саксонія-Ангальт і Тюрингія, а також у Словенії та в Чилі. У 1949–1967 роках було державним святом НДР.

З нагоди 500-річчя Дня реформації, в Україні 2017-й рік оголошено роком реформації. Це затверджено відповідним указом Президента України 26 серпня 2016 року.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/68804/

Следующая новость
Предыдущая новость

Законное изготовление штампов и печатей в Украине Объявлен кастинг участников мюзикла «Лютер», который состоится в Украине Глава УГКЦ відвідав скаутський табір і закликав молодь и церкву "разом працювати і йти в ногу" В Одессе выступит христианская группа "NLM" из Амстердама Быстрый обмен с Киви на Приват

Публикации