РПЦ хоче стати православним Ватиканом, - речник ПЦУ

30.06.2019 19:13 6

РПЦ хоче стати православним Ватиканом, - речник ПЦУ

Російська Православна Церква хоче стати "другим Ватиканом" і глобальним релігійно-політичним центром, через що намагається підірвати авторитет Томосу про автокефалію ПЦУ.

Таку заяву на сторінці у Facebook зробив архиєпископ Православної Церкви України Євстратій Зоря, повідомляє Обозреватель. Він зазначив, що мета Москви – закріпити за РПЦ роль лідера, – "залишилася незмінною ще зі сталінського часу".

Архиєпископ додав, що Церква в Росії функціонує "з опорою на путінську машину пропаганди та підкупу".

"Перед Критським Собором в Москви з'явився план – зібрати свій власний "собор". І на ньому представити Церкви не делегаціями, а єрархами. Тому ряд Церков на московський "собор" явно не поїде – але поїдуть "заохочувані" МП єрархи. І це дасть привід говорити про власний "собор" як "всеправославний". І на протести Константинополя заявити, що "наш собор не гірше вашого, але а нас єрархів було в кілька разів більше, тому наш – правильний і поважний", – написав архиєпископ Зоря.

На його думку, такий план РФ зрозуміли на Фанарі, що і стало остаточним аргументом на користь Томосу для Української Церкви.

"Тому що попередня тактика дипломатії і поступок щодо Москви не спрацювала, а чекати, поки МП "задушить Константинополь у братських обіймах" – там навряд чи збиралися", – впевнений єрарх.

Як додав він, РПЦ за всяку ціну хоче нівелювати і сам Томос, і, головне, – право Вселенського Патріарха його надавати.

"Усе це приховано в красиву обгортку ідеї "необхідності всеправославної згоди" на нову автокефалію", – пояснив архиєпископ ПЦУ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/76331/

Следующая новость
Предыдущая новость

Огромный выбор предложений для вашего отпуска Последние новости Кыргызстана на manas.news Самый большой выбор напольных покрытий со скидками Возможный запрет онлайн Ирландской национальной лотереи Получение своего генетического профиля по выгодной цене

Публикации