Поправу можемо сказати, що наша Церква є душею українського народу, - Митрополит Епіфаній під час відзначення річниці ПЦУ

16.12.2019 0:32 27

Поправу можемо сказати, що наша Церква є душею українського народу, - Митрополит Епіфаній під час відзначення річниці ПЦУ

Сьогодні, 15 грудня, Митрополит Епіфаній відправив урочисте Богослужіння з нагоди річниці створення Православної Церкви України. Літургія відбулася у Свято-Михайлівському соборі. Митрополиту Епіфанію співслужили єрархи ПЦУ та Вселенського Патріархату, які торік брали участь в об’єднавчому Соборі.

Під час проповіді Митрополит Епіфаній підкреслив, що зараз можна впевнено стверджувати, що Православна Церква України відбулася. Її вже визнали Олександрійський Патріархат та Елладська Церква. І цей процес визнання продовжується.

Першоєрарх подякував усім, хто брав участь у створенні Української Церкви – єрархам Вселенського Патріархату, священнослужителем та мирянам.

«Кожен з нас творить єдине Тіло Христове – нашу Помісну Православну Церкву. Поправу можемо сказати, що наша Церква є душею українського народу», - сказав він.

Митрополит наголосив, що великий вклад у розбудову ПЦУ вніс п‘ятий Президент України Петро Порошенко і нагадав, що його ім’я вписано у тексті Томоса.

«Наше свято не було б повним, якщо б серед нас не було Петра Порошенка. Ви зробили дуже багато, обіймаючи посаду президента», - сказав першоєрарх, звертаючись до Петра Порошенка.

«Це не було втручання у церковні справи, Ви виконали обов”язки, які покладалися на Вас», - додав Митрополит.

Предстоятель ПЦУ також відзначив, що Церква і держава зараз проходять складні часи випровування. Росія веде проти Україну війну, на фронті гинуть наші захисники. Він запевнив, що Церква постійно молитися за них.

Окремо Митрополит Епіфаній звернувся до православних священнослужителів та мирян, нагадавши, що двері ПЦУ відчинені для всіх.

«Ми прагнемо будувати свою Помісну Православну Церкву, яка буде служити Богові та українському народові. Вірю, що незабаром усі православні українці об’єнаються навколо Київського престолу», - наголосив Предстоятель Епіфаній.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/78189/

Следующая новость
Предыдущая новость

У парафії УАПЦ на Львівщині одразу 60 дітей приступили до першої сповіді Ігрові автомати на гроші Качественные ремкомплекты тормозного суппорта и колодок для Jaguar XF Инновационные грузоперевозки с "Мастер-Про": ваш надежный партнер в мире логистики Высококачественный гемблинг и хорошая прибыль

Публикации