Петро Порошенко про автокефалію: Лише зараз Росія злякалася

24.04.2018 11:36 9

Петро Порошенко про автокефалію: Лише зараз Росія злякалася

Коли в Росії стало відомо про звернення Президента України до Вселенського Патріархату з проханням про надання Томосу про автокефалію Українській Церкві, одразу запанікували. Спершу казали, що нічого з того не вийде, потім стали погрожувати, що зупинять цей процес.

Про це в інтерв’ю Фактам ICTV розповів Петро Порошенко.

«Коли Росія дізналася, що я звернувся до Вселенського Патріарха, вона щоденно змінювала свої дії і заяви. Спочатку вони казали, що це неправда, що Вселенський Патріарх нічого не збирається робити. Потім вони казали, що “ми нічого не розуміємо, бо це візантійство”, що “вони одне кажуть, а інше роблять”. Потім вони стали казати, що зможуть зупинити цей процес. І лише зараз вони злякалися. Вони лякаються, і це означає, що ми все правильно робимо», - заявив він.

Порощенко з оптимізмом дивиться на перспективу отримання Томосу про автокефалі.

"Враховуючи те, що це так важливо для нашої країни, я вважаю, що левова частина роботи вже зроблена. Тому що країна об’єднана навколо бажання мати помісну Церкву. Причому хочу наголосити, що це реалії абсолютно різних Церков: і Київського, і Московського Патріархатів, Автокефальної Церкви. Абсолютно всі єрархії Київської і Автокефальної Церкви підписали звернення. Хочу просто нагадати, що цього ніколи не було за всю історію існування Церков! Це також свідчить про єдність. І мені приємно, що бажання мати Помісну Церкву є у представників всіх без виключення Церков. Це також є запорукою нашої перемоги. Але, як я вже сказав, перемога ще не в кишені. І не треба розчаровуватися, не треба святкувати. Треба боротися і молитися. І тоді ми отримаємо Томос і православну Церкву», - зазначив глава держави.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/70919/

Следующая новость
Предыдущая новость

Бытовая техника для кухни ТМ Вентолюкс – лидер продаж в Украине Качественное теплотехническое оборудование от фирмы Opeks Energy Joycasino увлекательный мир виртуального гемблинга Лучшие курсы английского языка в Донецке Приобретение качественных сладостей из Европы: 5 причин для посещения и использования потенциала торговой площадки «PlayBerry Ukraine»

Публикации