Опечатана минулоріч каплиця УПЦ (МП) у ВРУ досі функціонує, так і не ставши міжконфесійною

22.05.2018 17:34 12

Опечатана минулоріч каплиця УПЦ (МП) у ВРУ досі функціонує, так і не ставши міжконфесійною

Українські народні обранці надумали ліквідувати храм УПЦ Московського Патріархату, який облаштувався в стінах Верховної Ради понад 11 років тому. Правового статусу він не має, але ліквідовувати його апарат не квапиться, пише ТСН.

Коридорами ВР час до часу ходять люди, які моляться – це відзняв на відео народний депутат Віктор Романюк. Він стверджує, що це не віряни, а агенти російської розвідки, які без жодної санкції вештаються українським парламентом.

“Абсолютно маргінальна публіка. Я не можу зрозуміти, хто її допускає в стіни Верховної Ради. Незрозуміло, що вони тут роблять – це абсолютно неприпустимо, особливо у воєнний час”, – вважає представник “Народного фронту”.

Капличку 2007 року відкрив нардеп Ігор Рибаков, він облаштував її замість своєї приймальні. Сам Рибаков уже два скликання не депутат, але храм залишився. Чимало колишніх регіоналів хотіли взяти його під свій захист, але невідомо, з якою метою. Наразі приміщення ні за ким із депутатів не закріплене, але туди щодня хтось навідується поставити свічки та помолитися. Керівник апарату ВР Петро Бондар запевняє, що пожежної небезпеки не відчуває.

“Там немає небезпеки, у нас немає висновків ДСНС, що там щось. У нас із ДСНС все в порядку”, – запевнив він.

Настоятелем храму є Віктор Яценко – голова Синодального відділу УПЦ (МП) у справах пастирської опіки пенітенціарної системи. На “робочому” місці його немає, хоч капличка відкрита.

Голова регламентного комітету Верховної Ради каже, що апарат парламенту не хоче розділяти церкву і владу, а депутатські запити ігнорує.

“Там розташована культова споруда. Якщо це не культова споруда – хай нам пояснять”, – вимагає Павло Пинзеник.

В апараті Ради прозоро пояснили, що бояться не церковних анафем, а політичних баталій.

“Якщо зараз якісь дії вчинити, тут же буде два десятка депутатів на цьому поверсі з дуже агресивним настроєм. Є депутати, які налаштовані проти. Нам важливо не робити збурень”, – зізнався Бондар.

Бабусь у хустках і чоловіків з іконами, котрі колонами ходять по коридорах ВР, в апараті назвали помічниками депутатів, яким не мають права відмовити у вході до приміщення.

“Потрапити без перепустки неможливо”, – наголошує Бондар.

Про необхідність справляти свої релігійні потреби не відходячи від робочого місця звертались і представники інших конфесій, але наразі їм м’яко відмовляють, бо не знають, як позбутися вже наявної.

Як РІСУ інформувала, Парламентський комітет з питань культури і духовності ще 12 липня 2017 року розглянув звернення низки народних депутатів щодо функціонування в стінах Верховної Ради храму УПЦ (МП) (вул. Садова, 3-а).

Комітет рекомендував перетворити це приміщення на міжконфесійну молитовну кімнату, для віруючих різних релігій. Каплицю тоді опечатали, оскільки функціонування цього храму суперечило Конституції і законам України. У цьому приміщенні повинні були відкрити міжконфесійну каплицю. Законодавці мотивували таке рішення тим, що це поширена практика в парламентах країн Європейського Союзу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/71217/

Следующая новость
Предыдущая новость

Принципы гармонии в жизни Как выбирать хорошее казино в 2019 году Как подготовиться к печати бейджей на мероприятие? Успешная товарная биржа PolonEX Букмекерская контора, которая предоставляет выгодные условия

Публикации