Муфтій Саїд Ісмагілов пояснив, чому мусульмани в Криму не чинять опір так, як в Чечні

10.01.2018 16:54 6

Муфтій Саїд Ісмагілов пояснив, чому мусульмани в Криму не чинять опір так, як в Чечні

Про особливості міжнародної релігійної політики і утиски мусульман в анексованому Криму розповів муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саїд Ісмагілов виданню «Крим реалії».

На питання про те, чому мусульмани в Криму не чинять опір так, як в Чечні, де мусульмани влаштували джихад проти російських окупантів, Саїд Ісмагілов відповів:

«Тому що мусульмани ‒ це не терористи. Подібні дії ніяк не стосуються ісламу. Справа в тому, що чеченці просто воювали, як уміли. У Криму в мусульман немає зброї. У той же час близько 20 тисяч українських силовиків перебували на півострові на момент анексії. Згідно з Конституцією, саме вони мали захищати Крим. Чого чекати від беззбройних громадян, якщо не діють військові?»

У Росії, на переконання Саїда Ісмагілова, вже влаштовували підставні теракти з політичних мотивів: є версія, що житлові будинки на початку 2000-х підривали спецслужби, щоб розв'язати руки Володимиру Путіну в Чечні:

«Можливо, вони навіть знайшли ідейних людей з-поміж мусульман, які брали участь у цій виставі. Однак у Криму таких просто немає, так само як і тих, хто порадів би жертвам заради якоїсь ідеї або визвольної боротьби. Можливо, саме тому Росія не влаштовує криваві інсценування на півострові ‒ в Чечні все ж був збройний спротив, який можна в усьому звинуватити. Але, як ми бачимо, це не заважає російським спецслужбам фальсифікувати судові процеси проти кримськотатарських активістів у так званих справах «Хізб ут-Тахрір». На жаль, будь-який житель Криму ‒ не тільки мусульманин ‒ може опинитися під прицілом цієї машини».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/islam/69668/

Следующая новость
Предыдущая новость

Увлекательные горящие туры за границу У Софії Київській відкриється виставка «Кольори православ'я. Польща» Сайт новых русских и актуальных трейлеров FoodEx - правильне харчування з доставкою додому Что такое гипноз: правда и мифы

Публикации