«Ми розраховуємо на вас, українці», – Генсекретар Ради єпископських конференцій Європи під час візиту в Україну

14.05.2018 13:46 9

«Ми розраховуємо на вас, українці», – Генсекретар Ради єпископських конференцій Європи під час візиту в Україну

Триває візит Генерального секретаря Ради єпископських конференцій Європи (ССЕЕ) до України монсеньйора Дуарте да Куня. Візит відбувається з ініціативи о. Дуарте на запрошення владики Богдана (Дзюраха), Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, 12 травня гість провів робочу зустріч з Ганною Гопко, головою комітету Верховної Ради України у закордонних справах. Йшлося про суспільно-політичну ситуацію в Україні, зокрема про виклики, пов’язані з військовою агресією на сході України та роль Церков у вирішенні гуманітарних проблем, спричинених війною. Генеральний секретар ССЕЕ запевнив про подальшу солідарність католицьких єпископських конференцій Європи з народом України та висловив захоплення проявами жертовності та рішучості в захисті християнських та загально-людських цінностей, які знайшли свій вияв у Революції гідності.

Ганна Гопко підкреслила важливу роль гуманітарної акції «Папа для України», до якої були залучені католицькі парафії усієї Європи і яка несе реальну поміч постраждалим від війни людям в Україні. Вона закликала до подальшої підтримки у справі визволення українських полонених, дотримання прав релігійних спільнот на окупованих територіях, а також донесенні правди про події в Україні до західних політиків і суспільств.

Велику частину зустрічі сторони присвятили питанням захисту традиційних цінностей, промоції сім’ї та процесу примирення та подолання наслідків важких травм, яких зазнають учасники бойових дій та мешканці прилеглих до зони бойових дій територій. Згадуючи 85-ті роковини Голодомору, Ганна Гопко згадала як гідний поваги і вдячності жест Португалії, яка минулого року визнала Голодомор геноцидом проти українського народу. Зі свого боку генеральний Секретар ССЕЕ, який є португальцем за національністю, зауважив, що попри цей акт, в Європі надалі відчувається великий брак об’єктивних знань про цю трагедію українського народу.

На закінчення зустрічі о. Дуарте да Куня висловив переконання про те, що не можна допустити, щоб Україна стала жертвою цинізму та егоїзму багатих та сильних цього світу, в той час як вона ціною таких неймовірних жертв захищає цінності, важливі для усієї європейської спільноти. «Ми розраховуємо на вас, українці, – звернувся на кінець зустрічі о. Дуарте да Куня, – щоб ви не тільки захистили, але й поширювали цінності в Європі».

Того ж дня гість з Ради єпископських конференцій Європи зустрівся з владикою Віталієм Кривицьким, ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/71144/

Следующая новость
Предыдущая новость

Развлечения и заработок на ведущем игорном ресурсе У Житомирі в соборі УПЦ КП відкривають виставку унікальних вірменських ікон України Реализация проектов на основе социального бизнеса Купить качественный китайский чай Какие игроки есть в покере?

Публикации