Країна святкує Покрову і День захисника України — державне свято і неробочий день

15.10.2017 0:15 18

Країна святкує Покрову і День захисника України — державне свято і неробочий день

На початку Х століття Візантійська імперія потерпала від війн із сарацинами та північними племенами язичників-слов’ян. Під час штурму Константинополю 910 року столицю оточили хмари ворогів. Сподіваючись лише на небесну допомогу, ромеї зібралися у Влахернському храмі, де зберігалися ризи Богородиці. Під час всеношної над віруючими з’явилася Божа Матір із сонмом ангелів. Діва довго молилася, а потім, знявши з голови свій омофор, покрила ним присутніх у храмі. Видіння бачили лише двоє людей: юродивий Андрій та його учень Єпіфаній, майбутній Константинопольський Патріарх. Вважається, що заступництво Богоматері допомогло мешканцям Царгорода подолати варварів.

Перший храм на честь Покрови Божої Матері на Русі був зведений за часів Андрія Боголюбського в середині ХІІ століття. Це відома церква Покрова на Нерлі, пам’ятка світового мистецтва. З цього часу на Русі почалося особливе шанування Покрови Богородиці, набагато урочистіше, ніж у греків.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, які будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони цього свята. Саме на Покрову Божа Матір видимим чином явила свою допомогу козакам, які захищали Азовську фортецю від турків. Деякі Покровські храми, переважно 18 століття, вціліли до нашого часу. Перлиною української архітектури можуть вважатися Покровський собор Харкова, зведений у 1689 р., у стилі мішаного козацько-московського бароко, та київська трьохбанна церква Покрови на Подолі, зведена у 1766 році видатним архітектором Григоровичем-Барським. Зі святом Покрови Богородиці пов’язаний День захисника України, який веде свою історію від Дня українського козацтва, що святкувався на Покрову. 2014 року в українському суспільстві в результаті реакції на збройну агресію Росії підсилилися проєвропейські тенденції декомунізації — відмови від радянських символів і свят. Відтак День захисника України встановлено 14 жовтня 2014 р. указом президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом скасовано указ президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося за радянською традицією щорічно 23 лютого. 5 березня 2015 р. Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому президентський законопроект, яким пропонується зробити вихідним днем День захисника України 14 жовтня. Таким чином, з 2015 року цей день є неробочим, дає історичну розвідку Вікіпедія.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Вагонка из ольхи, сосны и липы в любых объемах с быстрой доставкой Где купить одежду и аксессуары для собак оптом Услуги бюро переводов - как выбрать партнёра на данном рынке рассказывает бюро переводов InTime Покупка и установка памятников из гранита МРТ коленного сустава в центре Нейромед

Публикации