Константинопольський Синод оприлюднив комюніке про розгляд питання щодо української автокефалії

23.04.2018 11:35 12

Константинопольський Синод оприлюднив комюніке про розгляд питання щодо української автокефалії

У тексті документу говориться:

«Комюніке Святого і Священного Синоду
(22.04.2018)
Святий і Священний Синод під головуванням Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія завершив своє чергове засідання, яке відбулося з четверга, 19 квітня, до п'ятниці, 20 квітня. Всі питання порядку денного були розглянуті та обговорені, та прийняті відповідні рішення.
Відповідно до Божественних і Святих Канонів, а також вікового церковного порядку і Священного Передання, Вселенський Патріархат зацікавлений в збереженні всеправославної єдності та турбується про Православні Церкви у всьому світі, особливо українського православного народу, який отримав від Константинополя спасительну християнську віру і святе хрещення. Таким чином, як істинна Матір-Церква, він розглянув питання, що стосуються церковної ситуації в Україні, як це було зроблено в попередніх синодальних засіданнях, і отримав від церковної і цивільної влади, яка представляє мільйони українських православних християн, звернення, в котрому просять про надання автокефалії, і вирішив тісно спілкуватися та координувати дії зі своїми сестринськими Православними Церквами щодо цього питання.
У Вселенському Патріархаті, 22 квітня 2018 року.
Від Головного Секретаріату»

Останні події активно коментують на церковних сайтах і в соціальних мережах. Зокрема Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) оприлюднив заяву з приводу звернення президента України до Вселенського патріарха щодо надання томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. У ньому наголошується, що запропонований і озвучений владою спосіб досягнення церковної єдності "не відповідає канонічному праву Церкви та суперечить законодавству України", а, крім того, "у нас немає підстав припускати, що Вселенський Патріархат може вчинити дії, які б зашкодили єдності Церкви як на локальному, так і на світовому рівні". З критичним коментарем щодо заяви ВЗЦЗ УПЦ (МП) виступив речник Київської Патріархії архієпископ Євстратій (Зоря). Так само докладно і критично розібрав заяву ВЗЦЗ УПЦ (МП) доктор філософських наук, релігієзнавець Юрій Чорноморець. Коротко на ці коментарі відповів Миколай Данилевич, заступник голови ВЗЦЗ УПЦ (МП).
Митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука (Коваленко), ієрарх УПЦ (МП), який днями перехрещував дитину, хрещену в УПЦ КП, виступив 20 квітня із зверненням до Константинопольського патіарха, в якому критикує парламентське звернення до патріарха і закликає його "не бути «іграшкою» в їх політичних іграх".
У свою чергу, Волинський митрополит Михаїл, ієрарх УПЦ КП, звернувся до місцевих ієрархів УПЦ (МП) - митрополита Володимира, єпископа Нафанаїла, духовенства та мирян єпархій УПЦ (МП) у Волинські області, в якому закликав їх підтримати звернення про надання автокефалії. "Ви неодноразово публічно декларували бажання до єдності Церкви в Україні. Зараз настав найсприятливіший час, аби слова і наміри підтвердити конкретними діями", - зазначається у зверненні ієрарха УПЦ КП.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Автомобильная заправочная станция на погранпереходе «Котловка» У мужчин бывает климакс? Получение кредита по выгодным условиям Что дают курсы массажа и чему можно обучиться? Кованные металлические оградки в Киеве

Публикации