Київську владу просять знести каплицю біля Десятинного чоловічого монастиря

31.01.2018 13:17 6

Київську владу просять знести каплицю біля Десятинного чоловічого монастиря

Кияни за допомогою електронної петиції до влади столиці намагаються вирішити питання знесення каплиці УПЦ (Московського Патріархату) біля Десятинного чоловічого монастиря. Мовляв, каплиця була побудована незаконно на території Національного музею історії України. Поки це звернення підтримали близько 6 тис.чоловік.

Про це повідомляє "КиевVласть".

"Територія, на якій побудована незаконна споруда-каплиця УПЦ (МП), відноситься до особливо цінних земель історико-культурного призначення, є пам'ятником історії національного та місцевого значення, належить громаді Києва і була передана в постійне користування Національному музею історії України для висвітлення минулого України і збереження цих пам'ятників без зміни цільового призначення ", - нагадав автор петиції В'ячеслав Толпига.

Також він зазначив, що питання зносу цієї незаконної споруди відноситься до компетенції Київради.

Нагадаємо, каплиця біля Десятинного чоловічого монастиря була побудована ще в 2007 році на землі, що знаходиться в постійному безоплатному користуванні Національного музею історії України. З тих пір не припиняються спроби УПЦ (Московського Патріархату) закріпити за собою цю землю. При цьому численні перевірки кваліфікували будівництво каплиці як самозахоплення землі.

Нагадаємо, домогтися знесення каплиці неодноразово намагався Юрій Сиротюк. Про те, що культова споруда зведена за відсутності законних підстав, депутат заявляв на початку осені 2016 року, а потім у лютому 2017 року.

25 січня близько десятка представників радикальних організацій прийшли до Десятинної церкви УПЦ (МП) в Києві і почали зрізати "болгаркою" конструкції каплиці на її території. В акції також брали участь радикали з організацій С14, "Традиції та порядок" і "Сокіл" (молодіжне крило "Свободи").

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/69919/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как оформить займ онлайн в Украине Лор и другие узкие специализации врачебной практики в Житомире Космолот - как перевернуть сознания клиентов Официальный сайт казино Вулкан Делюкс для безопасного гемблинга Голосовые поздравления с днем рождения по именам

Публикации