Заради церковної єдності УАПЦ не буде "воювати" за посади

12.06.2018 16:14 6

Заради церковної єдності УАПЦ не буде

"Я молився 22 роки, я ні одної служби не пропустив щоб не помолитися за помісну православну церкву... Москва то Москва. Ми знаємо, що то монстр. Але над нами ще є Господь... За УАПЦ я можу дати гарантію. Ми декілька раз зверталися до вселенського патріарха на протязі 3-х років, що я очолюю церкву, зверталися з тим, що ми згідні. Гарно аби повністю з патріаршим устроєм. Це було б чудово. Але ми готові й на митрополію", - наголосив він в ефірі програми "Студія Захід" з Антіном Борковським, яка вийшла 10 червня 2018 року на телеканалі Еспресо.TV.
При цьому владика Макарій запевнив, що УАПЦ зараз не цікавить розподіл керівних посад у майбутньому міжцерковному об'єднанні й очолювана ним конфесія готова поступитися своїми амбіціями:
"Заради того, аби Україна стала духовно самостійною, я згоден на все. Мене не цікавить, хто буде очолювати. Мене цікавить, щоби було. Ось що мене цікавить. Не треба думати, хто сильніший, а треба думати, щоби після цього томосу Москва не тішилася з того, що між українцями, між українськими церквами війна. Потрібні злагодженість, порозуміння і єдність. Єдність така, що кожен повинен зчепити зуби, якщо його щось там перевертає, і сказати, що ми все повинні зробити, щоби північний сусід не тішився з того, що ми отримали томос, а тепер воюємо. Я найбільше за це переживаю".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Країна чудових краєвидів, тюльпанів та сирів запрошує вас на навчання Беларусь не впустила из Украины главу Белорусской Автокефальной Православной Церкви Утепление фасада дома пенопластовыми листами – самый оптимальный способ В УАПЦ нова криза: Буковинська єпархія припинила поминання предстоятеля Ракетки для бадминтона

Публикации