Глава УПЦ КП звернувся до світової громадськості щодо посилення утисків в «Л/ДНР»

02.05.2018 16:48 0

Глава УПЦ КП звернувся до світової громадськості щодо посилення утисків в «Л/ДНР»

Листа адресовано до країн-учасниць «Мінського процесу», до Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй (ООН), Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ).
Глава УПЦ КП звертається «з проханням невідкладно звернути увагу на різке погіршення ситуації з дотриманням права на свободу совісті в окремих районах Донецької та Луганської областей України».
Він зазначає, що протягом останнього часу в ОРДЛО було повідомлено про прийняття рішень, якими релігійні громади, що діють на цій території, мають «зареєструватися за місцевим законодавством». Також повідомлено, що релігійні організації, які не пройдуть процес «реєстрації», будуть позбавлені можливості здійснювати богослужіння та взагалі існувати в ОРДЛО.
Так, священикам Київського Патріархату в ОРДЛО було повідомлено представником «влади», що протягом одного місяця релігійні громади мають бути «зареєстровані за законом республіки». У разі, якщо протягом цього терміну «реєстрація» не відбудеться – релігійні громади будуть позбавлені прав на землю та майно, в тому числі храми, їхня діяльність буде заборонена, а священики – будуть «вислані з території республіки».
Донецька та Луганська «народні республіки» не є державами і не визнані в якості держави жодною країною – членом ООН. Тому, за словами Філарета, вимога до релігійних організацій, які діють на території ОРДЛО, «реєструватися за республіканським законодавством» є неприйнятною і не може бути виконана, адже це означатиме порушення законодавства України.
«У зв’язку з реальною загрозою істотного погіршення становища релігійних організацій на території ОРДЛО, зокрема становища релігійних громад УПЦ Київського Патріархату, звертаюся до країн-учасниць «Мінського процесу» та до міжнародної спільноти із закликом вжити невідкладних заходів з метою не допустити ще більшого порушення принципів релігійної свободи в цьому регіоні», — говориться у зверненні.
«Зокрема звертаюся до Російської Федерації, яка де-факто контролює вказані райони, а також до Московського Патріархату, який має в цих районах істотне представництво і вплив, зупинити провокаційні дії «влади де-факто» в ОРДЛО», — наголошує глава УПЦ КП.

Фото Facebook

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Быстрые грузоперевозки в Днепре Очищение и минерализация воды Профессиональный ведущий на праздник Выигрывать легко, удобно и просто Европейское гражданство: кратчайший путь

Публикации