В УПЦ (МП) викривили інформацію щодо виступу Філарета в Європарламенті та заявили про "розпалювання релігійної ворожнечі"

07.05.2018 18:34 3

В УПЦ (МП) викривили інформацію щодо виступу Філарета в Європарламенті та заявили про

Про це 2 травня 2018 року в Європарламенті (Брюссель) заявив очільник «Київського патріархату» Філарет (М. Денисенко). Його виступ відбувся у рамках івенту на тему «Україна за часів незалежності: Православний Київський Патріархат і виклики мінливого суспільства». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на protiktor.com.
Даний івент був організований представниками парламентської фракції EPP. У ході заходу керівник «УПЦ КП» розповів, що його релігійна конфесія звернулася до Константинопольського Патріархату з проханням надати їй Томос про автокефалію.
"На переконання Філарета (М. Денисенко), після отримання ними Томосу, в Україні буде існувати одна церква, а канонічна УПЦ буде називатися екзархатом. Він також підкреслив, що головна святиня країни — Києво-Печерська Лавра буде належати новоутворенній церкві", - так прокоментував виступ предстоятеля УПЦ КП патріарха Філарета Олег Денисов.
Слід зазначити, що в доповіді глави УПЦ КП на конференції в Європарламенті таких висловлювань немає. Очевидно, йдеться про його відповіді на запитання від учасників конференції. Дійсно, репліка Філарета на конференції, яку з купюрами надав сайт УПЦ (МП), містить ідею про те, що Київська лавра буде належати єдиній Православній Церкві в Україні. Проте вона починається не з "переконанням", як характеризує цю репліку Олег Денисов, а слідом за ним і офіційний сайт УПЦ (МП), а словами "Сподіваємось..." (див. відеосюжет з 1:52 хвилини).

Після того як в УПЦ (МП) некоректно передали вислів предстоятеля УПЦ КП в Європарламенті, Олег Денисов заявив, що "риторика керівника «Київського патріархату», явно підтримана представниками державної влади, є розпалюванням релігійної ворожнечі та свідчить про підготовку в Україні сценарію насильницької трансформації конфесій", пише сайт УПЦ (МП).
За словами Олега Денисова, "Києво-Печерську Лавру, яка знаходиться у власності і користуванні Української Православної Церкви керівник іншої конфесії вже розглядає як своє потенційне володіння…".
У зв’язку з цим глава НВО «Громадський правозахист» направив до Константинопольського Патріарха і членів Священного Синоду Константинопольського Патріархату заяву «Про загрози зіткнення на релігійному ґрунті в Україні», а також правозахисні матеріали, заяви в ООН і ОБСЄ, зроблені раніше по темі УПЦ.
Водночас відомо, що у володінні УПЦ (МП) залишається лише частина Києво-Печерської лаври, інша частина — належить одноіменному національному державному заповіднику, який може самостійно вирішувати питання про передачу культових споруд на його території у користування тим чи іншим конфесіям.
Таким чином, заява представника НВО «Громадський правозахист» і УПЦ (МП) Олега Денисова, з якою він звертається до Константинополя, містить чергову некоректну інформацію.
Нагадаємо, що в УПЦ (МП) все частіше дезінформують про конфлікти, пов'язані з цією конфесією.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Балкон под ключ, выгоды строительства такого балкона Что нужно для правильного выбора казино? Где купить готовый сейф или заказать его изготовление Шнековый насос Aquatica – отличный выбор по разумной цене Азартные игры и православие

Публикации