Всі президенти України хотіли мати незалежну Церкву, - Леонід Кучма

08.05.2018 18:53 3

Всі президенти України хотіли мати незалежну Церкву, - Леонід Кучма

Кожен український президент робив спроби створити в Україні автокефальну Помісну Православну Церкву. Проте тоді не було сприятливих обставин для її визнання.

Про це сьогодні, 8 травня, під час спільної прес-конференції трьох президентів заявив Леонід Кучма.

«Існує здається 15 православних держав. І тільки Україна і Білорусь немає автокефальної Церкви. Білорусь, зрозуміло. Вона входить до союзної держави з Росією. А Україні сам Бог велів мати свою Церкву, Помісну автокефальну», - заявив Кучма.

Він також зазначив, що кожен із присутніх на прес-конференції президентів звертався до різних церковних інстанцій з пропозицією надати незалежність Українській Церкві.

«Я особисто писав листа до Патріарха Алексія і Путіна у 2000 році з пропозицією дати нам волю. Відповідь зрозуміло, яка була. Хоча автономію УПЦ розширили. Хоча б у цьому був плюс. Коли їздив до Туреччини, обов’язково зустрічався із Патріархом Варфоломієм і ставив це питання. Але тоді ще напевно не настав відповідний час. Проте сьогодні ситуація в Україні і світі дає підстави для того, щоб це питання ставити ребром», - заявив Леонід Кучма.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/71077/

Следующая новость
Предыдущая новость

Броши из бисера на фетре У храмах УПЦ КП відбувся флешмоб «Соборне многоліття», присвячний 95-й річниці Собору УАПЦ Глава УПЦ КП підтримав ініціативу групи депутатів розпочинати робочий день парламенту з молитви Качественный металлопрокат от компании "Будсервис" по доступной цене Заходите на сайт казино Вулкан и играйте бесплатно

Публикации