Всеукраїнська Рада релігійних об´єднань обговорила розвиток діяльності на 2018 рік

21.03.2018 16:14 15

Всеукраїнська Рада релігійних об´єднань обговорила розвиток діяльності на 2018 рік

Учасниками заходу були заявлені шейх Саід Ісмагілов - муфтій Духовного управління мусульман України «УММА»; Олександр Саган - професор Інституту філософії НАН України; рабин Олександр Духовний - головний Рабин України та Києва громад прогресивного іудаїзму; Алла Баранова - секретар релігійної організації «Національні Духовні Збори Бахаї України»; Ач'юта Прія дас (Чумаченко Артем) – голова виконавчого комітету Центру громад свідомості Крішни в Україні; Мирослав (Михайло) Марченко - заступник голови ОСІДУ РУНВіри; Михайло Овчаренко - голова “Об’єднання синів і дочок України “Рідної Української Національної Віри”; Людмила Филипович – віце-президент Української асоціації релігієзнавців (УАР); Ігор Козловський – голова Донецького осередку УАР; Олександр Тітов - протоієрей Апостольської Православної церкви.
Під час заходу обговорювалися питання розвитку міжрелігійного діалогу та розвитку проектів і діяльності, що заплановані Радою на 2018 рік, розглядалися проблеми, з якими стикаються релігійні громади.
Голова Донецького осередку Української асоціації релігієзнавців Ігор Козловський під час круглого столу висловив переконання: для того, щоб в Україні створити зріле, гармонійне, толерантне суспільство, в школах і вишах мають бути такі предмети, як "історія релігій" та "релігієзнавство".
"Для того, щоб підняти масову свідомість, зробити вакцинацію, щоб підняти імунну систему суспільства, аби воно знайшло в собі не тільки сили, а й змогло напрацьовувати місточки толерантності, конструктивного діалогу, потрібні знання. Причому стосовно всіх напрямків, які є в Україні і світі. В школі це може бути історія релігій. Що стосується вищих навчальних закладів - обов'язково треба повернути релігієзнавство", - підкреслив Козловський.
Він зазначив, що в Україні в плані толерантного ставлення до представників різних релігій існують проблеми. "Кожна по-справжньому віруюча людина - це відкриті двері. Відкриті до любові, до діалогу, до розуміння позиції інших людей. Це людина, яка любить Бога і яка любить людей. А якщо ми говоримо про фанатиків, то це "закриті двері" - саме до любові. Фанатик - це людина, яка ненавидить тих, хто не поділяє її поглядів", - сказав науковець.
Водночас він додав, що протягом двох років, коли був у полоні "ДНР", спостерігав саме таких людей.
"Поруч зі мною сиділи люди, які починали бойові дії, і росіяни, і представники місцевого населення - бойовики. Їх об'єднувало невігластво, незнання. Вони стали жертвою пропаганди, бо були закриті для інших смислів, для розуміння світоглядних позицій інших людей. Вони не вміли поважати - і тому взяли зброю. Для того, щоб створити дійсно гармонійне, відкрите, зріле громадянське суспільство, правову державу, нам треба піднімати рівень знання населення, саме в розумінні, що таке релігія, що є іслам, іудаїзм, християнство. І тільки тоді ми вже можемо говорити, що створюємо підвалини для того, щоб постала наша держава як суверенна і об'єднана", - наголосив учений.
Шейх Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України "УММА", один із засновників Всеукраїнської Ради релігійних об´єднань, під час круглого столу наголосив: "Ми демонструємо "відкриті двері", відкритість, толерантність наших релігійних організацій. Всеукраїнська Рада релігійних об'єднань - унікальна рада, тому що до неї входять не лише представники християнства, іудаїзму та ісламу, а й інших релігій. Тобто формат міжрелігійного діалогу за допомогою нашої Ради значно розширений, до нього долучені українські релігійні об'єднання, які до цього часу не мали можливості брати участь у широкому національному діалозі. Така Рада є унікальною, зовсім незвичною для більшості мусульманських країн, де лише намагаються побудувати діалог та порозуміння хоча б між послідовниками аврамістичних релігій - це іудаізм, християнство та іслам".
Він підкреслив, що Всеукраїнська рада релігійних об'єднань може приймати інші великі об'єднання, офіційно зареєстровані в Україні, якщо вони поділяють базові принципи Ради і бажають долучитися до діалогу.
Водночас муфтій зазначив, що в Раді свідомі того, до чого може призвести закритість у мусульманському суспільстві, до яких негативних наслідків можуть призвести фобії, що зберігаються і плекаються у закритих суспільствах, - через це постають певні радикальні ідеї, ненависть, недовіра, неповага до людей з іншими поглядами.
Всеукраїнська Рада релігійних об'єднань також підготувала звернення до президента України, генерального прокурора, МВС та СБУ, у яких, зокрема, засуджує неправомірні, з їхньої точки зору, обшуки, що відбуваються протягом років у ісламських центрах у кількох регіонах країни.
За словами віце-президента Української асоціації релігієзнавців Людмили Филипович, документ має на меті звернути увагу влади і силових структур на ці події і з'ясувати їх конкретні причини.
"УММА" - це найбільш україноорієнтовані мусульмани, вони працюють на Україну. Такими діями у них відбивають довіру і любов до цієї країни", - наголосила вона.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Квартира начинается со входной двери На адвентистском слёте под Киевом крестили 59 подростков Качественные итальянские межкомнатные двери Качественное тиснение для вашей поверхности Відомості про релігійну та етнічну приналежність українців як виняток можуть передаватися в Європол

Публикации