Шедевральний вишитий іконостас і Плащаниця у Погоні вражають

20.04.2020 10:08 0

Шедевральний вишитий іконостас і Плащаниця у Погоні вражають

Чин освячення нової Плащаниці в Погонському монастирі Успіння Пресвятої Богородиці автор вишиваного полотна Микола Симчич пропустив через карантин. Відчути величність події виносу святині можна хіба що онлайн. Робота над нею тривала майже два роки.

Автор цієї вишиваної Плащаниці — відомий художник із села Нижній Березів Косівського району Микола Симчич. Його колега із міста Самбір Львівської області Роман Кирилич виділив кошти на матеріали. До слова, підприємець так само долучився до виготовлення фан для Монастиря святого Онуфрія в селі Лаврів Старосамбірського району. Свою роботу друзі для храмів офірували., інформує "Голос України".

У монастирі вже є вишиваний іконостас авторства члена Національної спілки майстрів народного мистецтва Миколи Симчича, освячений наприкінці 2017 року. Витвори — не просто вишивки, це малюнок картин ниткою. Ескізи митець створює сам, із власним авторським баченням та характером. Художник розповідає:

«Плащаниця –— в канонічному стилі, тільки напис нестандартний: використаний інший тропар-вірш Страсної п’ятниці. Відповідає духу монастиря, який тут підтримує високодуховний настоятель о. Никодим».

Микола Симчич — за фахом архітектор та художник-дизайнер одягу. Його вишиванки знайшли своїх власників на різних континентах. Роботи митця – у багатьох музеях. Малювання нитками стало новим витком творчості та засобом для самореалізації. Микоал Симчич акцентує:

«Труднощів під час карантину не відчуваю. Звісно, попит на вишиванки впав. Натомість малюю нитками ікони. Мистецтво вишивки не треба сприймати як щось класичне та віджиле, як запилений фоліант на полиці, про який усі знають. Це філософія кольору, магія кожного хрестика, порух голки й нитки в очікуванні нового відкриття».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/79827/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ремонт в санузле Онлайн-казино PointLoto – лучшие азартные развлечения для геймеров Сеялка точного высева - профессиональный инструмент для посева УПЦ КП заснувала три нові храми на Вінничині Купить накрутку на youtube от профессионалов

Публикации