Ораза і Курбан-байрам стануть державними святами в Україні

20.05.2020 4:19 0

Ораза і Курбан-байрам стануть державними святами в Україні

Ораза-байрам (свято розговіння) та Курбан-байрам (свято жертвопринесення) - головні мусульманські свята - отримають статус державних релігійних свят в Україні.

Про це 18 травня заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками кримських татар в Києві, повідомляє ATR.

«Володимир Зеленський повідомив, що в найближчі дні він планує підписати указ, згідно з яким Курбан-байрам і Ораза-байрам отримають статус державних релігійних свят», - йдеться в повідомленні прес-служби Глави держави.

Крім того, повідомляється, що в Києві планується будівництво великої мечеті. А на адмінкордоні з окупованих Кримом - в Херсонській області - буде побудований великий хаб.

«Щоб люди, які живуть на тимчасово окупованій території Криму, бачили, як ми ставимося до кримчан, до кримських татар. Щоб вони приїжджали і бачили дійсно інший вид, «вітрину» нашої країни », - заявив Володимир Зеленський.

Відзначимо, що в цьому році 24 травня мусульмани всього світу відзначать свято Ораза-байрам (свято розговіння), який знаменує закінчення священного місяця Рамадан.

Через 70 днів після цього відзначається друге головне мусульманське свято Курбан-байрам (свято жертвопринесення). Це свято встановлене в пам'ять про готовність пророка Ібрагіма принести в жертву свого сина в знак відданості Аллаху. Всевишній, випробувавши Ібрагіма, зупинив жертвопринесення і послав Ібрагіму білого агнця, який і був принесений в жертву. З тих пір, віддаючи данину духовному подвигу пророка Ібрагіма, мусульмани здійснюють жертвоприношення тварини.

Нагадаємо, з нагоди Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу глава держави 18 травня прийняв делегацію кримських татар. Там Зеленський оголосив про те, що він ініціював створення робочої групи з вирішення проблем корінного народу Криму.

Також на зустрічі стало відомо про те, що президент затвердив кандидатуру колишнього першого заступника міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар на посаду першого заступника міністра закордонних справ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/islam/80251/

Следующая новость
Предыдущая новость

Для надлежащего уровня обслуживания покупателя необходимо современное оборудование Склады и ангары от ЮгАгроСоюзПром Церковные иерархи обсуждают законопроект об открытии заседаний парламента молитвой "Отче наш" Диван еврокнижка Меркурий – идеальный вариант для небольшого помещения Глава УПЦ КП підтримав ініціативу групи депутатів розпочинати робочий день парламенту з молитви

Публикации