На Рівненщині є «католицько-православна» ікона, яка творить чудеса

15.02.2020 23:48 0

На Рівненщині є «католицько-православна» ікона, яка творить чудеса

Знаходиться чудотворний образ у Межиріцькому монастирі, що в Острозькому районі. Цікавою історією про його минуле поділився реставратор Микола Бендюк у своєму Facebook, пише «Рівне Вечірнє».

До нього звернувся настоятель монастиря, щоб той відреставрував ікону святого Антонія.

"До неї були прикріплені численні подарунки, які залишили зцілені люди. Я бачив, що ікона старіша, ніж ХІХ ст., тому вирішив перевірити, що знаходиться під пізнім живописом. Частково розчистив поверхневі записи та відкрив частину образу католицького Антонія, його можна віднести до XVIII ст.
Таке незрозуміле записування можна пояснити тим, що монастир більше двохсот років був католицьким, але на початку ХІХ ст. його віддали православним. Православні ченці побачили там парну ікону св. Антонія Падуанського та Станіслава Єпископа XVIII ст., яка вважалась чудотворною. Щоб зберегти традицію чудотворного образу, але наблизити до православного канону, ченці по верху зображення св. Антонія Падуанського, написали свого святого - Атонія Пустельника.

Я вирішив зняти фарбу, яка закривала тло навколо образу православного Антонія, тим більше, що просто чорний фон ніякої мистецької вартості не мав. Настоятелю запропонував закрити окладом розчищений фрагмент і знімати оклад лише при потребі. Але наступного дня, коли я приїхав в монастир, то католицького святого знову було замальовано чорною фарбою, ікону вже навіть встановили в кіот у церкві", - розповідає Микола Бендюк.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/miracle/78910/

Следующая новость
Предыдущая новость

Почаевская лавра продолжает молиться о "спасении России, о восстановлении православной монархии" Услуги бюро переводов - как выбрать партнёра на данном рынке рассказывает бюро переводов InTime Кроссовки-сороконожки Мультфильм Алиса в зазеркалье: сюжет, оценки, отзывы Подробно о системах видеонаблюдения - как выбрать правильную

Публикации