6 січня – Надвечір’я Христового Різдва за Юліанським календарем

06.01.2018 17:04 6

6 січня – Надвечір’я Христового Різдва за Юліанським календарем

Різдву передує чотиритижневий піст – час духовного очищення. Кульмінацією святкового приготування є надвечір’я Різдва – день чування, молитви й посту. Святвечір з 12 пісними стравами має не тільки глибокі змістом церковні відправи, але передусім він багатий у нашому народі на cповнені символіки обряди і звичаї, деякі з яких сягають ще дохристиянських часів.

Загалом традиції святкування надвечір’я Різдва носять однаковий характер по всій Україні, а відмінність у південних та північних областях пояснюється впливом інших культур. Багато із самобутніх звичаїв втратилися або призабулися внаслідок масових депортацій українців з їх етнічних земель або через радянську атеїзацію. Попри все, українці сьогодні по-новому відкривають себе для Бога, рідні традиції та обряди.
Про історію святкування Надвечір’я, про страви, приготовлені на Вечерю, про традиції проведення Святвечора читайте у матеріалі Юлії Коцан «Традиції надвечір’я Христового Різдва».

Рецепти приготування страв на Святвечір.

12 страв до Святвечора від знаної господині-блогерки.

Читайте також: Літургійні святкування Різдва Христового

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/69613/

Следующая новость
Предыдущая новость

Место, где создаются иконы Качественное медицинское и косметологическое оборудование Берите автомобили во временное пользование Игровые автоматы X-казино УПЦ долучилась до свята річниці створення Національної поліції

Публикации