6 січня – Надвечір’я Христового Різдва за Юліанським календарем

06.01.2018 17:04 6

6 січня – Надвечір’я Христового Різдва за Юліанським календарем

Різдву передує чотиритижневий піст – час духовного очищення. Кульмінацією святкового приготування є надвечір’я Різдва – день чування, молитви й посту. Святвечір з 12 пісними стравами має не тільки глибокі змістом церковні відправи, але передусім він багатий у нашому народі на cповнені символіки обряди і звичаї, деякі з яких сягають ще дохристиянських часів.

Загалом традиції святкування надвечір’я Різдва носять однаковий характер по всій Україні, а відмінність у південних та північних областях пояснюється впливом інших культур. Багато із самобутніх звичаїв втратилися або призабулися внаслідок масових депортацій українців з їх етнічних земель або через радянську атеїзацію. Попри все, українці сьогодні по-новому відкривають себе для Бога, рідні традиції та обряди.
Про історію святкування Надвечір’я, про страви, приготовлені на Вечерю, про традиції проведення Святвечора читайте у матеріалі Юлії Коцан «Традиції надвечір’я Христового Різдва».

Рецепти приготування страв на Святвечір.

12 страв до Святвечора від знаної господині-блогерки.

Читайте також: Літургійні святкування Різдва Христового

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/69613/

Следующая новость
Предыдущая новость

Вкусные снеки на закуску Архієреї Української та Польської Церков відвідали Волинь, аби підтримати парафію спірного храму Качественный металлопрокат от компании "Будсервис" по доступной цене Христианские мультфильмы для детей Холодное оружие и сувенирные товары

Публикации