У Львові тривають ремонтно-реставраційні роботи храмів

11.10.2018 1:09 0

У Львові тривають ремонтно-реставраційні роботи храмів

Цьогоріч розпочали ремонтно-реставраційні роботи зі заміни даху храму св. Климента Шептицького (колишній костел св. Казимира). Роботи будуть завершені наступного року. Загальна вартість робіт 4,1 млн грн., інформує сайт ЛМР.

«В цілому, я задоволений тими темпами і самими роботами, які проводять на цьому комплексі. Вартує це для бюджету міста більше 4 млн грн, але дуже якісно проводять усі ремонтні роботи. Я переконаний, що до кінця цього року весь об’єм робіт буде виконаний, не буде небезпеки, яка є сьогодні, коли дах є в аварійному стані. Всі пам’ятки архітектури в місті, особливо там, де є сакральні споруди, мають бути приведені до пуття. Цього року ми дуже багато робимо таких робіт по багатьох храмах і далі будемо продовжувати робити, бо це важливо для громади», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова після огляду ремонтних робіт.

«Ремонтно-реставраційні роботи даху костелу св. Казимира на вул. М. Кривоноса, 1 розпочали влітку. Проект реставрації розробило ТзОВ «Макро-Будомат». Роботи виконує підрядна організація ТзОВ «Арка Пік», замовником робіт є управління охорони історичного середовища. Буде встановлено мідний дах. Зараз проводять роботи по дерев’яних конструкціях.

Загальна вартість робіт — 4,1 млн. грн. Цього року у міському бюджеті на проведення цих робіт передбачено 1,3 млн. грн. Термін виконання робіт — 2018−2019 роки", — повідомила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

За її словами, також цього року будуть завершені ремонтні роботи в церкві св. Параскеви П’ятниці — це гідроізоляція і реставрація стін.

Дуже складні роботи тривають в Домініканському соборі (храм Пресвятої Євхаристії) — це дах і вітражі. Вітражі виявилися у значно гіршому стані, ніж думали фахівці.

Завершують роботи з облаштування благоустрою храму св. Миколая. У храмі св. Трійці на вул. Тершаківців тривають ремонтні роботи у дзвіниці і ремонт даху. Роботи планують завершити до нового року. Також розпочали роботи з капітального ремонту сходів на пл. Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі (Марії Сніжної).

«І виготовляємо проектно-кошторисну документацію на реставрацію фасадів храму Миколая, що на вул. Грушевського, і церкви св. Іллі, що на вул. Дорога Кривчицька», — додала Лілія Онищенко.

Нагадаємо, у 2018 році в бюджеті розвитку міського бюджету м. Львова на проведення реставраційних і ремонтних робіт для управління охорони історичного середовища передбачено 36,1 млн грн.

Довідка

Храм священномученика Климентія Шептицького — пам’ятка архітектури ХVІІ ст. у Львові. Колишній костел в різний час мав різні назви: Святої Катерини, місіонерський, милосердя, Святого Казимира. Знаходиться в центральній частині міста, на вул. М. Кривоноса, 1. На цьому місці 1630 року було засновано дерев'яний костел і монастир. Кошти надав Мнішек, земельну ділянку — Софія Теофіла Данилович. Костел і монастир згоріли під час штурму загонами Максима Кривоноса львівської цитаделі — Високого замку в 1648 році.

Храм побудовано в 1656—1664 роках для ченців римо-католицького ордена реформатів. Кошти для будівництва надав Миколай Бегановський, який пізніше був тут похований та була надгробна таблиця.

1783 року храм переданий австрійською владою для організації шпиталю черницям сестрам милосердя, які мали поблизу власний костел.

Сиротинець та шпиталь св. Вінцента, ведені сестрами милосердя, функціонували до 1939 р. У 1950−1970-х рр. у приміщеннях сиротинця розмістили трудову колонію для неповнолітніх дівчат, а у шпиталі св. Вінцента — школа міліції.

Від 1980-х рр. весь комплекс Милосердя використовувався Міністерством внутрішніх справ СРСР, а згодом тим самим міністерством України.

2007 р. костел передали на греко-католицьку церкву під посвятою св. Климентія Шептицького. В корпусах монастиря реформатів і шпиталю милосердя розташований навчальний корпус Львівського державного університету внутрішніх справ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/72977/

Следующая новость
Предыдущая новость

УАПЦ обіцяє перевірку продажу монастиря Качественная печать ценников Счастливый билет Бетономешалка - устройство и применение Где купить аттестат о полном среднем образовании

Публикации