У Львові відбувся масовий майстер-клас з написання ікони на склі

30.07.2019 19:42 3

У Львові відбувся масовий майстер-клас з написання ікони на склі

У рамках проведення 30-го ювілейного Колоквіуму європейських парафій у Львові в приміщенні Львівської семінарії Святого Духа 29 липня відбувся майстер-клас зі створення традиційної ікони на склі. У ньому взяло участь приблизно 120 учасників як з-за кордону, так і з України.

Зі слів координатора майстер-класу, керівника проектів і програм іконописної школи «Радруж» УКУ Уляни Креховець, організатори окрім традиційних доповідей і дискусій, хотіли показати, що таке Україна через її культуру і мистецтво. «І гадаю, що це дуже вдалий вибір, адже не потрібно багато часу і зусиль, аби не тільки побачити результат, а й перейнятися тим нашим духовним скарбом. Сюжет довго не вибирали, зважаючи на нинішню ситуацію в Україні, війну, яку переживаємо, ми вибрали патрона нашого міста святого Юрія Змієборця. До нас дійшло дуже багато його зображень серед ікон на склі. Оскільки час обмежений, ми не знаємо можливостей у часників, то з волонтерами підготували шаблони, перенесли рисунок на скло. А кожен з учасників має наповнити цю ікону життям – додати колір», — розповіла вона.

Маргарет МаєрПеред тим, як приступити до власне малювання, учасники послухали розповідь організаторів та переглянули відео-презентацію про ікону на склі. Учасники незалежно до віку взялися до ретельної праці і невдовзі кожен з них створив свою (хоч усі отримали одинакові заготовки) неповторну ікону, адже кожен вклав у неї свою працю і натхнення.

І так само, незалежно від віку, тішилися отриманими результатами. Зокрема, Маргарет Маєр зазначила, що це новий, дуже гарний і незабутній для неї досвід, а наймолодша учасниця з Німеччини сказала, що їй було дуже цікаво і вона дуже рада, що тут опинилася. Старші учасники казали, що це стрибок у дитинство з його щирістю і бажанням пробувати нове.

«Ми дуже пишаємося, що долучені до такої праці, до такого заходу. Тільки собі уявіть – зараз у нас перебуває понад 100 європейців. І кожен з них повезе маленьку частинку України, її культури в свою домівку. Ця ікона стане нагодою для неодної розповіді про Україну, Львів, нашу Церкву та людей, яких вони тут зустріли», — зазначила Уляна Креховець.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/sacral_art/76687/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самые разнообразные игровые аппараты Как защитить нагревательные приборы от накипи Качественный металлопрокат от компании "Будсервис" по доступной цене Игровые автоматы Чемпион Очередные попытки правительства Швейцарии взяться за игорный онлайн бизнес

Публикации