20 серпня минає 135 років від дня народження Омеляна Ковча (1884–1944), українського греко-католицького священника, капелана УГА, праведника України, блаженного священномученика.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
У Перемишлянах, де о Омелян душпастирював майже 20 років, єпископ Стрийський УГКЦ Тарас Сеньків очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святого Миколая.
«Багато було священників і мирян, які довершили своє християнське життя яскравим подвигом любові. Але серед них немає такого, хто б повторив чи приблизився до життєвого подвигу о. Омеляна Ковча, який своїм життям прочитав Євангеліє», – сказав архиєрей під час проповіді, відзначаючи життєвий подвиг священномученика, котрий «йшов туди, де, здавалося б, немає Бога і зустрічав там Христа».
Єпископ наголосив, що кожен час позначений різними викликами, серед яких людина повинна свідчити Христа тим, які Його потребують. А особливо владика поставив за приклад о. Омеляна для сучасних священників, щоб ті мали відвагу йти в найболючіші місця суспільства та людського життя як Христові посланці, щоб там для себе зустріти Бога та засвідчити Його іншим.
«Блаженний священномученик своїм життям засвідчує нам Божу любов, влиту до наших сердець, даючи приклад мистецтва любові, в якому інші відчувають близькість Бога. Хай наша молитва буде занесена до небесного Отця, щоби Він свого слугу прославив славою святих на престолах усього світу, бо таких святих в історії Церкви дуже мало», – сказав на закінчення єпископ.
Довідка: Омелян Ковч (1884–1944) народився 20 серпня 1884 року в Україні у Космачі (Косівський район на Івано-Франківщині) в родині Григорія Ковча (1861–1919) та Марії з дому Яскевіч-Волфельд (1891–1939). Понад 20 років душпастирював в Перемишлянах (Львівська область).
Ув’язнений нацистами за рятування людської гідності спочатку в тюрмі на Лонцького у Львові, а потім в концентраційному таборі на Майданеку. У листах просив родину, щоб не робила старань для його звільнення, оскільки своїм обов’язком вважав підтримувати та духовно опікуватися співв’язнями. Загинув на Майданеку 25 березня 1944 року. Своє перебування в концтаборі на Майданеку сприймав як Божий дар.
Єврейська рада України надала о. Ковчу звання Праведника України. В 2001 році у Львові був беатифікований Іваном Павлом ІІ. Восени 2008 року Синод УГКЦ проголосив священномученика Омеляна Ковча Покровителем душпастирів УГКЦ.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/76902/