Голова Патріаршої комісії з питань сім'ї, захисту материнства і дитинства протоєрей Димитрій Смирнов закликав згадати дореволюційний досвід, коли до вибору супутника життя підходили з усією відповідальністю.
"Завжди закликаю, що до свого заміжжя, до одруження теж потрібно підходити науково. Колись в Росії, як і в усіх країнах, цим питанням займалися батько і мати (...) допомагали дядьки, і тітки, і дідусі, і бабусі - це було родинною справою, тому що, ну що дівчина в 17-18 років взагалі розуміє в сімейному житті!" - Сказав отець Димитрій в ефірі телеканалу "Спас", пише Інтерфакс-релігія.
За його словами, родичі дівчини в колишні часи "в чотири ока дивилися на обранця, який сватається", вирішували, зупинитися на ньому чи ні, і "запитували до сьомого коліна - а чи не було п'яниці, а чи не було каторжника, а як він працює".
У деяких областях доходило до того, що, коли наречену дивилися, її роздягали, щоб з'ясувати, чи немає якоїсь вади. "Такий ось нехай трошки сільський, але науковий підхід", - заявив священник.
Так само і в вищому світі, продовжив він, дивилися, "а що це за рід, поганий чи, може, незаконнонароджені вони" - всі жили тісно і один одного знали, а зараз "повний хаос, тому потрібно самим вивчати".
На переконання голови патріаршої комісії, при виборі чоловіка або дружини слід дивитися на якість людини і те, чи здатна вона до шлюбу взагалі. "Тому що про те, як зображувати почуття любові, це давно вже в кіно все надивилися, і думають, що "мур-мур", одні обійми - і ось вона, любов. Це не так. Любов вимірюється в літрах: скільки літрів крові чоловік або наречений готовий віддати за свою обраницю. Тоді буде ясно, на що він здатний", - вважає священник.
Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/76453/