Відомий соціолог Омар Хішам аль-Таліб провів для київських мусульман семінар з виховання дітей

06.11.2018 6:20 6

Відомий соціолог Омар Хішам аль-Таліб провів для київських мусульман семінар з виховання дітей

Семінар для батьків і презентація педагогічного посібника були організовані асоціацією «Альраід» спільно з Інститутом знань і інтеграції (Тбілісі, Грузія). У програмі заходу — лекція, дискусія з обговоренням порушених питань, аналіз конкретних життєвих ситуацій крізь призму коранічних історій. Омар Хішам аль-Таліб заохочував присутніх до активної участі в діалозі, приділяючи увагу кожному.
— Сім’я здатна і повинна виховувати доброчесних та успішних громадян. Це завдання найкраще здійсненне, якщо у людини є щасливий дім і підтримка близьких. Батьки — перші і найліпші вчителі своїх дітей. Батьки повинні діяти як приклад, як пастух, як пастир, педагог, тренер, хранитель дисципліни, ментор і репетитор, — сказав Омар Хішам аль-Таліб, говорячи про роль сім’ї, школи і суспільства у вихованні особистості, здатної до творення.
При цьому Омар аль-Таліб висловив впевненість — яким би не був вплив суспільства та оточення на дитину, на першому місці стоїть вплив сім’ї — і відповідальність, насамперед, лежить саме на батьках, які зобов’язані прищепити дитині правильні морально-етичні установки.
Лектором наводилося багато прикладів, згаданих в Корані, зокрема в 31-й сурі «Лукман» та інших; обговорювалися ті чи інші ситуації, що виникають під час виховання дітей в мусульманських сім’ях, що живуть у немусульманському середовищі; пояснювалося, як знайти «золоту середину» між прагненням мусульман зберегти свою віру і релігію та інтеграцією в мультикультурне, поліетнічне суспільство.
— Хороше виховання — це зерно, з якого може вирости член мирного, вільного суспільства, заснованого на терпимості і принципі дорадчості — шура (shũrã). Виховання дітей — заняття, що вимагає від батьків бути задіяним у цьому процесі 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік. Це постійне зусилля, що не має вихідних і не терпить «делегування повноважень», на яке деколи йдуть батьки під гнітом обставин. Мати і батько повинні бути «єдиною командою», ведені раціональністю і знанням, доповненими емоціями і почуттями. Знання психології, соціології, володіння навичками медичної допомоги, спілкування і віра — необхідні вимоги до батьків. Ніколи не забувайте, що кожна дитина вимагає: «Будь ласка, примусь мене відчувати себе важливим!».
Лектор акцентував увагу присутніх і на тому, що правильні слова батьків мають бути підкріплені й їх правильними вчинками.
— Діти порівнюють слова батьків та їх справи і розрізняють правду та обман. Тому неприйнятною є позиція батька або матері: «Роби так, як я сказав/сказала, а не так, як я роблю». Батьки повинні практикувати те, що проповідують, і якщо припускаються помилки, то найменше, що вони можуть зробити — чесно зізнатися дітям в своїх недоліках. Дітям потрібні приклади для наслідування. Якщо батьки не надають їм хороших зразків, діти можуть вибрати неправильні. Робіть краще те, на що ви здатні. Вірте в Бога! Зрештою, матиме значення не те, які машини, будинки або банківські рахунки ви мали, а те, якими батьками ви були, — сказав Омар Хішам аль-Таліб.
Після завершення дводенного семінару кожна сім’я, що брала в ньому участь, отримала в подарунок книгу «Стосунки між батьками і дітьми».
Омар Хішам аль-Таліб народився 1967 року в Кіркуку (Ірак), в однорічному віці був перевезений батьками до США. Закінчив Університет Джоржа Мейсона, отримавши в 1989 році ступені бакалавра економіки і бакалавра соціології, потім отримав ступінь магістра (1993) і доктора соціології (2004) в Університеті Чикаго. Учасник програми Національного наукового фонду з підготовки аспірантів (1989–1992), працював ад’юнкт-професором соціології Коледжу Деллей (Чикаго, 1998), Університету Індіана Норсвест (Гейрі, Індіана, 1999). У 2000–2003 роках був доцентом соціології та кримінології Ашлендського університету (штат Огайо), в 2005–2006 роках служив старшим фахівцем з інженерії Міжнародної корпорації з упровадження наукових досягнень (Олександрія, штат Вірджинія). У 2009–2011 роках — доцент соціології в Міжнародному ісламському університеті в Малайзії. Автор статей на теми сімейних взаємин, освіти, благодійності, соціальної роботи, учасник низки наукових конференцій.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

На Тернопільщині біля храму УГКЦ вивісили списки, хто скільки не здав на ремонт Значение и особенности великого православного поста Религия, азартные игры и ставки 5 советов при помощи которых можно выбрать правильный матрас на кровать Оперативные услуги ритуальной компании в Москве

Публикации