У Єгипті знайшли ритуальну барку бога Осіріса і затонулі давньоримські кораблі

23.11.2017 21:51 6

У Єгипті знайшли ритуальну барку бога Осіріса і затонулі давньоримські кораблі

Генеральний секретар Верховної Ради старожитностей Єгипту доктор Мустафа Вазирі (Mostafa Waziri) розповів про знахідку чотирьох затонулих кораблів. Про це повідомляє N+1.

Три з них, датовані римським періодом, були знайдені в гавані Олександрії, четвертий - в затоці Абу-Кір, де раніше були знайдені затонулі міста Гераклеон і Канопус.

Також дослідники виявили артефакти, пов'язані з римськими правителями Марком Антонієм і Октавіаном Августом. Підводні роботи проводилися спільно з Європейським інститутом підводної археології, повідомляється в прес-релізі, що надійшов до редакції N + 1.

Міста Канопус і Геракліон були заснований в дельті Нілу приблизно в VIII столітті до нашої ери. Ці портові міста були найбільшими центрами торгівлі єгиптян з греками. Однак після заснування Олександрії в 332 році до нашої ери обидва міста втратили свої позиції. І Канопус, і Гераклеон орієнтовно існували до другої половини VIII століття нашої ери, поки, з невідомих причин, не занурилися під воду.

Після заснування Олександрії, вона стає головним торговим і культурним центром Єгипту. Царі з династії Птолемеїв, що правили в 323-30 роках до нашої ери, зробили її столицею країни. Під час правління останньої з них, Клеопатри VII, між Марком Антонієм, правителем східних провінцій Римської республіки і коханцем цариці Єгипту, і Гаєм Октавием, правителем західній частині країни і майбутнім імператором Октавіаном Августом, починається боротьба за владу. Клеопатра постачала війська Марка Антонія продовольством, крім того, на єгипетські гроші була побудована частина римського флоту. Після низки сутичок і наступних примирень, в 31 році до нашої ери відбулася вирішальна морська битва в Греції. Марк Антоній і Клеопатра зазнали поразки і втекли в Олександрію. На наступний рік Октавіан напав на Єгипет. Після поразки своїх військ, Марк Антоній, а пізніше і Клеопатра покінчили життя самогубством. Єгипет був анексований і став римською провінцією.

Співробітники Європейського інституту підводної археології проводять підводні роботи біля берегів Єгипту більше 20 років. За ці роки дослідники виявили недалеко від берегів Олександрії затонулі міста Канопус і Гераклеон. Під час польового сезону 2017-го вони знайшли в Гераклеоне ритуальну барку єгипетського бога Осіріса, яка, мабуть, служила для транспортування статуї бога під час урочистих процесій. Також, під час розкопок в Східній гавані Олександрії, археологи знайшли три затонулі кораблі римського періоду, скульптурну голову, можливо, належала Марку Антонію і три золоті монети (аурі), які були викарбувані в правління Октавіана Августа.

У наступному році дослідники планують продовжити роботи в бухті Абу-Кір. За словами глави Центрального департаменту підводних старожитностей, доктора Усами Алнахаса (Osama Alnahas), під час попередніх розкопок вчені виявили дерев'яну корабельну обшивку і керамічні черепки. Тому вони розраховують знайти ще один затонулий корабель.

У 2015 році єгипетська влада схвалили проект реконструкції древнього Олександрійського маяка. Він буде побудований на острові Фарос в бухті Олександрії, там же, де знаходився історичний маяк.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/69093/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как выполнить качественный перевод Казино Вулкан удачи для везунчиков Модные часы на каждый день Депутати пропонують скасувати перереєстрацію релігійних організацій Объявлен кастинг участников мюзикла «Лютер», который состоится в Украине

Публикации