У Сумах суд конфіскував майже 1,5 млн грн у служителя лаври, а на Рівненщині — визнав недійсним привласнення священиком хати прихожанки

19.07.2018 18:24 3

У Сумах суд конфіскував майже 1,5 млн грн у служителя лаври, а на Рівненщині — визнав недійсним привласнення священиком хати прихожанки

Служитель київського храму, слідуючи у якості пасажира потягу «Київ-Москва», переміщував через митний кордон України не задекларовані валютні цінності. При огляді особистих речей у нього було вилучено 52 700 доларів США.
Суд першої інстанції визнав священика винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 Митного кодексу України (Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення), конфіскував вилучену валюту та призначив штраф у розмірі 100 % не задекларованих грошових коштів.
Проте з таким рішенням не погодилися ні адвокат, ні особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, і подали на постанову місцевого суду апеляційні скарги. Апелянти просили звільнити священика від адміністративної відповідальності, оскільки останній не мав наміру приховувати грошові кошти, які є пожертвами прихожан на відновлення Києво-Печерської лаври і придбання церковного начиння.
Суддя Апеляційного суду Сумської області, розглянувши матеріали справи, відмовив стороні захисту в задоволенні їхніх апеляційних вимог, оскільки особа усвідомлено не задекларувала кошти, які переміщувала через митний кордон України. Церковнослужитель Київо-Печерської лаври, заповнюючи декларацію, зазначив, що переміщує з собою одне місце з ручною поклажею і валюту у розмірі 70 Євро. Крім того, в ході усного опитування також повідомив, що ні валюти, крім задекларованої ним, ні будь-яких інших товарів та предметів, які б підлягали обов’язковому декларуванню, він через митний кордон України не переміщує.
"Таким чином, згідно рішення суду, священика Києво-Печерської лаври було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачено ст.472 Митного кодексу України, та конфісковано в дохід держави вилучені 52 700 доларів США. Крім того, служитель київського храму поповнить державну казну ще на 1420160,69 гривень у вигляді сплати штрафу за порушення Митного кодексу України"Ю, - зазначається на сайті Апеляційного суду Сумської області.
У ці ж дні стало відомо, що на Рівненщині 29-річний священик УПЦ (МП) Микола Понорчук обманом привласнив хату 82-річної парафіянки Єлизавети Григорівни Сиротюк. Священик не мав власного помешкання. Із родиною винаймав квартиру. Парафіяни порадили йому перебратися до Єлизавети Сиротюк. Жінка самотня, дітей і родичів не має. Жила в Сарнах в одноповерховому будинку по вул. Кошевого, 9.

У Сумах суд конфіскував майже 1,5 млн грн у служителя лаври, а на Рівненщині — визнав недійсним привласнення священиком хати прихожанки

"Я — сирота, стара і хвора. Одній жити тяжко, — розповідає Єлизавета Григорівна. — Зраділа, що буде кому склянку води подати. Батюшка з вигляду добрий, порядний. Мав дружину Світлану і двійко діток. Я взяла його до себе. Обіцяла, що перепишу хату на нього, якщо доглядатиме за мною до смерті".
Пенсіонерка запропонувала священику укласти договір довічного утримання. "Перші місяці священик стримувався, — згадує Сиротюк. — Потім став бити й лаяти дружину. Я не могла цього терпіти. Тихенько сідала в кутку і плакала. Завжди думала, що батюшка — це зразок для усіх".
За кілька місяців отець Микола пішов до нотаріуса, оформив договір купівлі-продажу. Приніс його пенсіонерці на підпис. "Підсунув якісь папірці. Казав, що то необхідно для договору на довічне утримання, — каже жінка. — Я підписала. Аж потім поняла, що віддала свою хату".
Згодом Микола Понорчук оформив на себе й земельну ділянку. "І тойді почалося, — закриває обличчя жінка. — Кричав на мене, сварив, штурхав. Я боялася суперечити, щоб не прибив. Заборонив виходити з дому, до хати нікого не пускав. Півтора року жила під домашнім арештом. Жодних розмов, телефонних дзвінків".
Тим часом отець Микола розвалив старий курник, відбудував льох. Єлизавета Сиротюк споглядала й чекала, коли зможе утекти. Якось подзвонила знайомим — ті забрали і поскаржилися до прокуратури, подали позов до суду.
Про пригоду дізнався архієпископ. "Я на колінах просив Миколу покаятися, але він відмовився, — каже архієпископ Сарненський і Поліський Анатолій (Гладкий). — На засіданні Священного синоду УПЦ у Києві його позбавили сану".
5 грудня колишнього отця викликали до суду. "На суді він поводився зухвало, — розповідає помічник районного прокурора Андрій Таргоній. — Думав, йому усе зійде з рук. Назвав купу свідків, однак жодна людина не стала на його захист. Зате на боці постраждалої було кілька десятків прихожан".
Понорчук програв суд. Договір купівлі-продажу визнали недійсним, земельний ордер скасували. Колишній отець має сплатити Єлизаветі Григорівні 6 тис. грн моральної шкоди.
Після пригоди Микола Понорчук розлучився, дружина поїхала до батьків. Перебрався в село Немовичі, за 5 км від Сарн. Із будинку на Кошевого, 9 досі не виписався.
Єлизавета Сиротюк живе в родини Гапкіних. Від стресів у неї болить серце, не слухаються ноги. Жінка майже не встає з ліжка. До свого будинку боїться повертатися.

Фото unian.net, gazeta.ua

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбрать спиннинг Аренда светового оборудования для праздников Ассортимент игровых машин на любой вкус Увлекательная игра на зеркале без блокировок Лазерные станки для любых целей

Публикации