У Польщі вшанували пам’ять Михайла Вербицького

05.03.2018 14:14 3

У Польщі вшанували пам’ять Михайла Вербицького

У Польщі українська делегація 3 березня вшанувала пам’ять автора гімну «Ще не вмерла Україна» отця Михайла Вербицького.

Про це повідомляє «Вголос».

Делегати взяли участь у Літургії, що відбулася біля церкви Св. Димитрія у с. Явірник Руський – селі, де народився видатний український композитор.

Присутні також вшанували і українців - жертв операції «Вісла».

Голова Об’єднання «Закерзоння» Володимир Середа розповів, що достовірно встановлено: о. Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року саме у с. Явірник Руський. Він прожив тут 10 років.

«Довгий же час вважалося, що народився він сусідньому селі над Сяном – тоді українському - Улюч».

Також він додав, що на дзвіниці біля церкви у рідному селі автора українського гімну на 200-річчя від дня народження отця Вербицького, 3 роки тому, хотіли прикріпити меморіальну таблицю.

«Вона мала стверджувати трьома мовами – польською, українською та англійською, - що у цьому селі народився Михайло Вербицький», - уточнив він.

Та зазначив, що таблицю освятили у місцевому українському храмі, але до сьогодні від польської влади не вдалося отримати дозволу на її встановлення.

До слова, цю церкву Св. Димитрія відкривають лише двічі на рік. За словами Володимира Середи, вона діяла як римо-католицький костел до часу, коли два роки тому тут збудували новий костел.

«На щастя, церкву не зруйнували, як це часто відбувалося на цих теренах», - резюмував він.

Нагадаємо, українська делегація у Польщі також взяла участь у поминальних заходах, присвячених роковинам розстрілів українців підрозділами польського підпілля у с. Павлокома в березні 1945 року.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/70318/

Следующая новость
Предыдущая новость

В УАПЦ кажуть, що продали не монастир, а лише частину комплексу Червоногородського замку Актуальні вакансії для водіїв у Києві Капи на зуби або металеві брекети: що обрати? Бездепозитные бонусы казино: как получить и использовать вознаграждения? Купить качественный китайский чай

Публикации