У Львові стартує XXVIII Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні»

21.05.2018 20:53 15

У Львові стартує XXVIII Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні»

До участі в роботі релігієзнавчого форуму зголосилося понад 100 науковців, релігієзнавців, музейників, мистецтвознавців, духовенство майже з усіх областей України, а також із Польщі, Білорусі, Чехії. Їхні (77 учасників) дослідження опубліковано у двотомнику наукових праць «Історія релігій в Україні», які будуть видрукувані до початку конференції. Зауважимо, що багаторічні зусилля Інституту релігієзнавства (філія ЛМІР) щодо визнання високого наукового рівня збірника увінчались успіхом: Міністерство освіти і науки внесло його до «Переліку фахових наукових видань ДАК».
Протягом трьох днів науковці представлятимуть результати своїх досліджень у секціях «Історичний розвиток релігій», «Філософія. Політологія. Етнологія», «Сакральне мистецтво», двох круглих столів «Вірменська Церква в Україні: від початків до сьогодення» та «Успенський собор і Крилоська гора княжого Галича: проблеми збереження та формування соціокультурного і сакрального просторів».
Пленарне засідання присвячено проблемам канонічного визнання автокефалії помісної Української Церкви. Відомі науковці Василь Кметь (директор Національної бібліотеки Львівського національного університету імені І. Франка), Ірина Преловська (науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України та професор Київської православної богословської академії УПЦ КП), Людмила Филипович (професор, завідувач відділу історії релігії та практичного релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України) з позицій сучасної державної політики розглядатимуть історичний контекст взаємовідносин Української Православної Церкви з Константинопольським Патріархатом та історичне прагнення українського народу отримати патріарший томос. Назар Кісь (науковий співробітник Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України) і Олександра Киричук (вчений секретар Інституту релігієзнавства – філії Львівського музею історії релігії) говоритимуть про ідею патріархату Греко-Католицької Церкви.
У наукової конференції склалася така традиція: в останній день роботи форуму проводити виїзне засідання. Це дає можливість вітчизняним і зарубіжним учасникам знайомитися з цікавими історичними місцями, пам’ятками регіону. Вибір цьогорічного історико-культурного об’єкта випав на Галич – історичну столицю Галицького і Галицько-Волинського князівств. 23 травня там відбудеться круглий стіл «Успенський собор і Крилоська гора княжого Галича…», підсумкове засідання конференції. На завершення – екскурсії: стежками Національного заповідника «Давній Галич», відвідини родинного міста Роксолани – старовинного Рогатина.

Фото Facebook

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественные элитные памятники, которые говорят о статусе Качественная обувь для ваших деток Платежные сервисы как преимущество лучших онлайн казино в сети Адвентисты провели каникулярную школу в Харькове Обжимной опрессовочный инструмент для наконечников

Публикации