У Львові представлять портрети євангелистів авторства Франца Гальса

15.08.2019 15:02 6

У Львові представлять портрети євангелистів авторства Франца Гальса

Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького і Одеський музей західного та східного мистецтв запрошують на виставку "ЄВАНГЕЛІСТИ ФРАНЦА ГАЛЬСА", яка триватиме з 16 серпня по 22 вересня у Львівському Палаці мистецтв (вул. Коперніка, 15), відкриття 16 серпня о 16:00.
Франс Гальс (1580/81–1666) – один із найвидатніших живописців "Золотого століття" голландського мистецтва. Він увійшов до історії світового живопису як геніальний портретист, новаторство якого виразилось у вмінні створювати динамічні образи і передавати емоційний стан своїх героїв.
Експоновані у рамках цієї виставки шедеври – «Євангеліст Лука» та «Євангеліст Матвій» – надійшли до збірки Одеського музею західного і східного мистецтва у 1920-их рр. Ще два зображення інших євангелістів перебувають за кордоном: «Євангеліст Іоан» – в музеї Пола Ґетті в Лос-Анджелесі (США), «Євангеліст Марко» в ДМІМ ім. А. С. Пушкіна у Москві (Росія).
Одеські полотна становлять особливу художню й історичну цінність, оскільки демонструють, як виглядали твори великого голландця на начебто нетипові для нього сюжети, що дійшли до нас переважно у копіях. Формально будучи творами на релігійний сюжет, картини за своєю сутністю є портретами, новаторськими як за народним типажем, так і за віртуозною манерою живопису.
Як розповідають організатори виставки, на відміну від своїх колег-сучасників, Гальс уникав лискучої фактури і гладкого нанесення фарби у своїх творах. Він підкреслював деталі і надавав своїм моделям жвавість завдяки видимим мазкам, лініям і великим кольоровим плямам. Ця техніка почала користуватися популярністю згодом, у ХІХ столітті, особливо серед імпресіоністів.
"Яке задоволення розглядати роботи Франса Гальса, як же вони відрізняються від інших картин – більшості з них – де все так ретельно пригладжено і написано одноманітною манерою", – писав Вінсент Ван Ґоґ у листі до свого брата Тео.
До ХVІІІ ст. ці полотна знаходились на батьківщині художника у Гарлемі, згодом декілька разів були перепродані на аукціонах у Гаазі та Амстердамі. 1773 р. «Чотири Євангелісти» внесли до каталогу Ермітажа, а 1812 р. полотна передали до церкви у Криму. Ймовірно, що в середині ХІХ ст. під час Кримської війни цикл розділили і до 1920 р. місце знаходження картин було невідоме.
Адреса: Палац Потоцьких, вул. Коперника, 15
Години роботи:
Вівторок–п’ятниця 11:00–17:00
Субота–неділя 10:00–18:00
Понеділок – вихідний.

Детальніше про виставку

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/announcements_events/76852/

Следующая новость
Предыдущая новость

Реалии Украины последних суток Увлекательные азартные игры 777 бесплатно Календарь православных праздников на апрель 2018 Лечебный гриб линчжи по оптимальной цене Мінкульт закликає УПЦ пояснити чергову співпрацю її митрополита з владою "ЛНР"

Публикации