У Київській лаврі відкриється виставка «Милостивий патрон святої обителі…» про гетьмана Івана Мазепу

17.05.2018 14:44 9

У Київській лаврі відкриється виставка «Милостивий патрон святої обителі…» про гетьмана Івана Мазепу

Представлення виставки – перший етап у підготовці до створення на території Заповідника Музею Івана Мазепи. Відкриття якого планується приурочити до 340 річчя з дня народження гетьмана у 2019 році.
Раритетний експонат виставки – пам’ятка початку 18 століття – срібна в позолоті звіздиця з гравіюванням імені Івана Мазепи, внесок гетьмана в Успенський собор Києво-Печерської лаври. На відміну від традиційної чотирьохкінцевої форми, даний експонат має унікальну шестикінцеву форму, таку, як зірки на багатьох гетьманських гербах.
З представлених на виставці матеріалів відвідувачі матимуть можливість дізнатися про архітектурний ансамбль Києво-Печерського лаври та Печерського містечка за часів Івана Мазепи, вклади гетьмана і його сподвижників у церковні ризниці, герби Мазепи тощо.
Місце проведення виставки – «Годинникова» вежа, автентична пам’ятка доби бароко, що представляє собою важливий фрагмент «мазепиного» фортечного муру, збудованого у 1698–1700-х рр.
Для довідки: звізди́ця – елемент церковного начиння, конструкція з двох хрестоподібноз’єднаних дужок, що використовується під час проведення православної літургії.
Виставка працюватиме один день – 18 травня, за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник «Годинникова» вежа.
Контакти: (044) 406-63-59

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

У храмах УПЦ КП відбувся флешмоб «Соборне многоліття», присвячний 95-й річниці Собору УАПЦ Экспресс займ быстро и выгодно Быстрые кредиты онлайн Партии с денежными призами на кону Оптимальный вариант доставки из Китая- железнодорожные перевозки

Публикации