У Києво-Печерській лаврі проведуть конференцію про радянські гоніння на Церкву

02.01.2018 17:24 12

У Києво-Печерській лаврі проведуть конференцію про радянські гоніння на Церкву

Організатори події - Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Міжнародний інститут афонської спадщини.
Метою конференції організатори називають вивчення спадщини і мученицького подвигу сщмч. Володимира (Богоявленського; + 07.02.1918), митрополита Київського і Галицького, пошук, вивчення, узагальнення та систематизація свідоцтв і джерел з історії гонінь на Православну Церкву та репресій проти православного духовенства за радянських часів, реабілітація та увічнення пам’яті жертв репресій, осмислення сповідницького шляху Православної Церкви в роки богоборчих гонінь, відродження спадщини і вшанування пам’яті святих новомучеників і сповідників Православної Церкви ХХ століття.
В рамках конференції відбудеться відкриття фотовиставки, присвяченої історії Києво-Печерської лаври за радянських часів і гонінням на Православну Церкву в СРСР.
У дні роботи конференції, 7 лютого, в день вбивства сщмч. Володимира (Богоявленського; + 07.02.1918), в Києво-Печерській лаврі відбудеться святкова літургія, хресний хід та заупокійне богослужіння за всіх невинноубієнних в роки більшовицького терору.
Орієнтовні секції (теми) конференції:
Сщмч. Володимир (Богоявленський; + 07.02.1918), митрополит Київський і Галицький: життєвий шлях, служіння і мученицька смерть.
Значення мучеництва і сповідництва в історії Церкви: науково-богословське осмислення.
Святі новомученики і сповідники ХХ століття: подвиг, спадщина, пам’ять.
Політика радянської влади щодо релігії та Церкви в СРСР.
Історія Києво-Печерської Лаври за радянських часів: від закриття до відновлення.
Репресії проти православних ієрархів, духовенства і віруючих з 20-х по 80-і роки ХХ століття.
Сповідницьке служіння духовенства Православної Церкви в роки комуністичного переслідування.
Духовна освіта в роки атеїстичної цензури і гонінь на Церкву.
Сучасні християнські мученики Близького Сходу: сенс і значення їх подвигу.
У роботі конференції передбачається очна і заочна участь. За результатами роботи планується видання наукового збірника матеріалів конференції. Організатори забезпечують безкоштовним проживанням та харчуванням на час проведення конференції.
Для участі в конференції необхідно надіслати до 12 січня 2018 року на e-mail оргкомітету vladimir.priest.martyr.kpl@gmail.com заявку, в якій має бути вказано тему доповіді та відомості про автора (прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, духовний сан, місце роботи, посаду, адресу, домашній або мобільний телефон, електронну адресу і т. д.).
Заповнити анкету учасника можна перейшовши за посиланням.
Контакти оргкомітету: Тел.: +38 (044) 255-11-05, факс: +38 (044) 255-11-76. E–mail: vladimir.priest.martyr.kpl@gmail.com

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Надежные кредиты от Moneyveo Вийшла електронна версія україномовної Біблії Філарета Готовим пиццу! Почему многие люди устанавливают дома фильтры для очистки воды Широкий выбор запчастей для мотоблоков

Публикации