Унікальну церкву на Полтавщині хочуть взяти у комунальну власність

29.06.2019 3:03 0

Унікальну церкву на Полтавщині хочуть взяти у комунальну власність

У селі Вергуни на території Клепачівської сільської ради Хорольського району розташована пам’ятка архітектури національного значення Церква Різдва. Її збудували у 1801 році. Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Полтавської області, інформують Новини Полтавщини.

Церква включена до нині чинного Списку пам’ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави.

Поряд з цим, вказаний пам’ятник архітектури не перебуває у власності держави і взагалі не має ніякого власника, багато років руйнується та потребує невідкладної реставрації.

Унікальну церкву на Полтавщині хочуть взяти у комунальну власність

Відповідно до статті 54 Конституції України охорона культурної спадщини, збереження історичних пам’яток та інших об’єктів, що становлять культурну цінність, є обов’язком держави. Згідно з вимогами ст.17 Закону України “Про охорону культурної спадщини”, пам’ятка, крім пам’ятки археології, може перебувати у державній, комунальній або приватній власності.

Унікальну церкву на Полтавщині хочуть взяти у комунальну власність

Прокуратура подала до суду позовну заяву в інтересах держави про визнання церкви безхазяйним майном та передачу її у власність територіальної громади села Вергуни в особі Клепачівської сільської ради Хорольського району для забезпечення подальшого збереження пам’ятки архітектури національного значення.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/76314/

Следующая новость
Предыдущая новость

Глава УГКЦ у Краматорську: «Парафії УГКЦ Східної України є дорогоцінними перлинами в короні Вселенської Церкви» На сайте Луганского университета УПЦ висит благодарность за "огромный вклад в дело победы нашей армии над ненавистной хунтой" Глушилки gps по отличной цене Адвентисти готують наукову конференцію «Журналістика, медіа служіння і медіаосвіта» Страхование в «Укрфинстрах» - это надежность и гарантия выплат

Публикации