Сходження Благодатного вогню є великим бізнесом в Росії, - релігієзнавець

11.04.2018 18:23 3

Сходження Благодатного вогню є великим бізнесом в Росії, - релігієзнавець

Момент сходження Благодатного вогню в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі у Велику суботу напередодні Великодня дивним чином вписується у сітку мовлення російського телеканалу НТВ.

"Благодатний вогонь "сходить" десь о 14-16 годин по Москві. Це пов'язано з трансляцією НТВ",- сказав "Обозревателю" російський незалежний журналіст, член Конгресу російської інтелігенції, релігієзнавець Валерій Отставних.

За його словами, "НТВ можна назвати не лише спонсором цієї трансляції, але і генеральним спонсором сходження Благодатного вогню".

У цьому контексті Отставних зазначив: ця церемонія і ажіотаж, пов'язаний з нею - "це дійсно дуже великий бізнес". "Безумовно, російські гроші для Єрусалимського Патріарха - а дуже багато Єрусалимських Патріархів були людьми дійсно жадібними - це дуже суттєво", - переконаний він.

Відповідаючи на запитання, наскільки обґрунтованими є підозри про те, що насправді в храмі Гробу Господнього відбувається не диво, а звичайний фокус, про що, зокрема, заявляв священик Вірменської Патріархії Самуїл Агоян, релігієзнавець сказав: "Це не таїнство, це церковний благочестивий обряд у Велику суботу - запалення вогню в тому місці, де, за переказом, знаходилося тіло мертвого, а потім вже і воскреслого Христа".

У той же час Отставних зауважив, що часто люди розуміють під дивом якісь надприродні явища, супроводжувані "разверстими небесами і гласом з неба" або, принаймні, щось не менш дивовижне, ніж ходіння по воді.

"Але люди не бачать справжніх чудес. Вони не розуміють, що таке диво. Вони не хочуть бачити чудо в повсякденному житті, коли в житті відбувається щось хороше і чудове. Чудо - часто явище непомітне. Наприклад, одна людина пробачила іншу - і не чекала від неї відповіді. А той раптом подзвонив і сказав: "Слухай, я все зрозумів". Ось це чудо", - підкреслив релігієзнавець.

"Ну, привезли лампадку в храм, ну, запалили це діло - яке відношення це має до твого життя, якщо ти сам не став кращий, якщо твоє життя не змінилосся, якщо життя твоєї країни не змінилося?" - запитав він.

Про походження "благодатного вогню", який ще назвають "Святим", в Православному світі існують різні версії:

1.К ИСТОРИИ ОБРЯДА СВЯТОГО ОГНЯ, СОВЕРШАЕМОГО В ВЕЛИКУЮ СУББОТУ ВИЕРУСАЛИМЕ

2. ДИАКОН АНДРЕЙ КУРАЕВ: БЛАГОДАТНЫЙ ОГОНЬ ПРОИСХОДИТ ОТ ЗАЖИГАЛКИ В КАРМАНЕ!!!

Про те, що "благодатний вогонь" запалюється від масляної лампади заявив також один з настоятелів Храму Гробу Господнього в Єрусалимі, який представляє Вірменську церкву Самуїл Агоян. Про це він сказав в інтерв'ю ізраїльському телебаченню, чим викликав скандал серед слухачів.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/orthodox_world/70771/

Следующая новость
Предыдущая новость

Мультфильм Алиса в зазеркалье: сюжет, оценки, отзывы Красивую посуду - в каждый дом Качественный табак и кальян по доступным ценам Зарубежные лотереи Качественные шины на любой автомобиль

Публикации